Jamajka

Popis destinace

Bílé pláže, tyrkysově modré moře, procházka uprostřed vodopádů, šnorchlování mezi exotickými rybami, pravý jamajský rum, třtinový cukr, rytmy reggae i vůně marihuany. Tato slova asi nejvíce charakterizují zemi, kterou bychom mohli bez nadsázky nazvat perlou Karibiku.

Geografické Informace

Jamajka je samostatný ostrovní stát, který se nachází v Karibském moři, asi 150 kilometrů jižně od Kuby. Žijí zde necelé 3 miliony obyvatel. Časový posun oproti ČR je minus 6 hodin. Oficiálním jazykem je angličtina. Občané ČR nepotřebují vízum. Nejsou vyžadována žádná speciální očkování.

Podnebí

Jamajka je celoroční destinace. Průměrná denní teplota se po celý rok pohybuje od 26-ti do 30-ti stupňů celsia. Podobně je na tom teplota moře, která se od ledna do prosince pohybuje mezi 26 a 29 stupni. Srážky budou vydatnější na podzim, nejméně prší v únoru a březnu, kdy na Jamajce panuje hlavní turistická sezona. My jsme navštívili Jamajku v únoru, březnu a listopadu a rozdíl mezi počasí jsme nezaznamenali. Vydat se do tohoto ráje tak můžete skutečně kdykoli.

Doprava

Letecká doprava je zajištěna na pravidelných letech předních světových dopravců jako jsou Delta, Air Canada, United Airlines, Condor a další. Termíny v naší nabídce jsou s odlety z Prahy. Odlety jsou možné také např. Z Vídně, Frankfurtu, Drážďan či Katovic. Uvedené ceny platí pro třídu Economy. Na základě vašeho požadavku zajistíme třídu Business nebo First.

Cílové letiště na Jamajce je Montego Bay (MBJ), odkud je zajištěn transfer do hotelu. Jedná se o transfer autobusem, nebo minibusem. V případě zájmu můžeme zajistit privátní transfer.

Ubytování

Z naší nabídky si vybere opravdu každý. Nabízíme hotely od 3* po 5*, od malých butikových hotelů až po ALL INCLUSIVE komplexy kde se výborně najíte i napijete. Pokud vám zrovna nevyhovuje hotel který si právě prohlížíte, podívejte se na kompletní nabídku CK Experitour. A pokud si nebudete vědět rady, zavolejte nám nebo napište - rádi poradíme. 

Fakultativní výlety

Jamajka je rozmanitý ostrov, který nabízí mnohem víc než jen kilometry písečných pláží. Kompletní nabídka fakultativních výletů bude prezentována až na místě. Již nyní však můžeme případné zájemce nalákat na procházku skrze vodopády Dunns River, město Montego Bay, vodopády Y.S. Falls nebo třeba na prohlídku továrny na nejznámější jamajský rum – Appleton. Ceny výletů se pohybují od 35 USD (americký dolar).

Lokalita

Místa kam nejčastěji směřují kroky milovníků pláží a kde najdete také naše hotely jsou Negril (zde se dle mnohých nachází nejkrásnější pláž na Jamajce – Seven Mile Beach), hotely v okolí Montego Bay (2. největší město na Jamajce, kde se nachází příletové letiště), Ocho Rios (kousek odsud najdete krásné vodopády Dunn´s River) a Runaway Bay. Hlavní město Kingston si žije svým životem a kroky turistů sem míří pouze na jednodenní výlety – turistické komplexy zde nenajdete.

Club Hotel Riu Negril - Jamajka

Club Hotel Riu Negril

Letecky
All inclusive
Další termíny
The Boardwalk Village - Jamajka

The Boardwalk Village

Letecky
Bez stravování, Polopenze, Snídaně
Další termíny
Grand Bahia Principe Jamaica - Jamajka

Grand Bahia Principe Jamaica

Letecky
All inclusive
Další termíny
Royal Decameron Club Caribbean - Jamajka

Royal Decameron Club Caribbean

Letecky
All inclusive
Další termíny
RIU Ocho Rios - Jamajka

RIU Ocho Rios

Letecky
All inclusive
Další termíny