Filtr

Základní informace
Panenská příroda, pohoří Karpaty, Drákulův hrad Bran i historická města Sibiu, Brašov, Sigishoara nebo třeba Alba Iulia. Během 6ti denního zájezdu do Rumunska poznáte, že tato země nemá již nic společného s Rumunskem, které někteří z nás poznali za dob socialismu. Na vlastní oči se přesvědčíte, že se jedná o krásnou zemi, do které se vždy budete rádi vracet.

Doprava
Doprava je zajišťována moderními autobusy značek Mercedes, Setra či Bova vybavenými klimatizací, WC a TV. V autobuse je možné zakoupit chlazené nápoje včetně piva.
Nástupní místa:
- Bez příplatku: Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí, Brno, Břeclav, Bratislava.
- S příplatkem: Ostrava, Olomouc, Prostějov (490 Kč). Jedná se o svoz, který může být zajištěn jak autobusem, tak také vlakem.

Vše důležité v bodech
- v den odjezdu (pátek) odjíždíme z Prahy až v 19 hodin. V úterý 8. 5. 2018 je státní svátek.
- postačí Vám pouze 2 dny dovolené!
- vechny tři noci ubytování zůstáváme ve stejném hotelu, ze kterého uskutečníme tzv. hvězdicové výlety. Není třeba tak každý den balit, vybalovat a měnit ubytování.
- při ubytování v hotelu je v ceně zájezdu vždy zahrnuta snídaně i večeře.
- zájezdem vás bude provázet český průvodce, hovořící rumunsky.

Důležitá upozornění
Změna programu vyhrazena.

CK Experitour nemůže v případě špatného počasí garantovat cestu lanovkou a návštěvu vrchu Babele, ani návštěvu jezera Balea Lac.

Cena zahrnuje
- dopravu autobusem s TV, WC a klimatizací
- 3x ubytování v hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
- 3x snídaně
- 3x večeře
- průvodce po celou dobu zájezdu
- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje
- vstupy do objektů a jízdné na lanovky (pro vstup na všechny památky a lanovky počítejte 250 RON, asi 1500 Kč).
- cestovní pojištění - možné sjednat (pouze při objednání zájezdu) v CK od 35 Kč/den

Informace o programu
Vydejte se s CK Experitour do zapomenutého, ale krásného Rumunska, kterému se také přezdívá Perla Balkánu. Ubytováni budete v moderních hotelech ve dvoulůžkových pokojích. V ceně je zahrnuta také snídaně a večeře.

1. den
Odjezd v 19 hodin z Prahy, nástup v Brně 21:30, možný nástup také v Bratislavě. Noční přejezd Maďarska.

2. den
V odpoledních hodinách příjezd do města Sibiu, dle počasí buď prohlídka města nebo výjezd autobusem až k jezeru Bale Lac (2 034 m. n. m.), nebo pomocí lanovky. V odpoledních hodinách odjezd do města Predeal, ubytování, večeře.

3. den
Po snídani se vydáme na Drákulův hrad Bran, jehož historie sahá až do 14. století. Hrad se nachází v malebné krajině transylvánských Alp, v nadmořské výšce přibližně 770 m. n. m. Postava hraběte Drákuly pochází ze Stokerova románu a navazuje na historickou postavu valašského knížete Vlada Tepeše, který se proslavil právě svou krutostí.
Odpoledne se podíváme do nedalekého města Brašov, kde budeme moci obdivovat Černý kostel (katedrálu), údajně největší stavbu svého druhu mezi Vídní a Istanbulem. Budete mít také možnost vyjížďky lanovkou přímo z centra města na přilehlý vrchol Tampa.
Podvečer návrat do hotelu, večeře.

4. den
Ráno po snídani zamíříme do obce Busteni, odkud vyjedeme lanovkou na vrchol Babele, do nadmořské výšky přes 2 200 m. n. m. Vydáme se na nenáročnou procházku a za příznivého počasí budeme moci vystoupat až na nejvyšší vrchol pohoří Bucegi, Omu (2 507 m. n. m.).
Odpoledne se přesuneme do sousedního města Sinaia a navštívíme zámek Peleš. Stavba postavená až na konci 19. století sloužila jako letní sídlo rumunského krále Carola I. Pestře zdobený interiér i krásná okolní krajina nadchne snad každého návštěvníka. Návrat do hotelu, večeře.

5. den
Ráno opustíme náš hotel a zamíříme do historického města Alba Iulia (nebo Sibiu - podle toho, zda-li Sibiu zvládneme hned první den, či nikoli). Čeká nás prohlídka města s průvodcem. Opravené domy, zrekonstruované kostely i upravená náměstí dokazují, že město bylo po právu vyhlášeno pro rok 2007 evropským městem kultury. Večer nás čeká návrat do ČR, noční transfer přes Maďarsko a Slovensko.

6. den
Ráno nebo během dopoledne návrat zpět do ČR.
Změna programu vyhrazena.

CK Experitour nemůže v případě špatného počasí garantovat cestu lanovkou a návštěvu vrchu Babele, ani návštěvu jezera Balea Lac.

Popis destinace

Panenská příroda i okouzlující historická města, dechberoucí pohoří Karpaty nebo s hrabětem Drákulou spjatý tajemný hrad Bran – to a mnohem víc jsou pádné důvody, proč by tento zájezd rozhodně neměl uniknout vaší pozornosti. Během šesti dní vás přesvědčíme o tom, že Rumunsko už dávno není tím, čím pro některé z nás možná bylo za dob socialismu. Země, které se zcela právem přezdívá „perla Balkánu“, vás chytne za srdce a opouštět ji budete jen velice neradi. Vydejte se s Experitour vstříc rumunskému dobrodružství a připravte se na spoustu nových zážitků. Zasloužený odpočinek si užijete díky ubytování v moderním čtyřhvězdičkovém hotelu, kde na vás kromě dvoulůžkových pokojů čekají i v ceně zahrnuté snídaně a večeře.

Doprava

Maximální pohodlí na vás čeká v autobusech značek Mercedes, Setra nebo Neoplan. Samozřejmostí je klimatizace, TV a WC. Na palubě si můžete zakoupit chlazené nápoje včetně piva.

Mapa

Podobné produkty


Rumunsko - Transylvánie

Rumunsko Transylvánie aneb to nejlepší z Rumunska

1.4. - 6.4.2021

Počet nocí: 5

Autobus

Polopenze

Více informací
Předcházející snímek
Následující snímek