Filtr

O hotelu
Nikos***
Písečná pláž s oblázky a tradiční pekárna doslova na dosah ruky, co víc si na dovolené přát? Klidný rodinný dům Nikos doporučujeme všem, kteří touží po odpočinku v příjemném prostředí Nové Vrasny.

Poloha a popis
Útulný dům je od písečné/oblázkové pláže vzdálen, jen co by oblázkem dohodil – pouhých 150 m. Prostorná studia se nachází ve zvýšeném přízemí a v prvním patře domu. Tradiční pekárnu a supermarket máte přímo naproti domu.

Pokoje
STUDIA:
Nikos disponuje dvoulůžkovými studii, ve kterých je možné připravit navíc i dvě přistýlky (dvoulůžko nebo patrovou postel). Každé studio je vybaveno kuchyňským koutem se základním vybavením, lednicí a vařičem. Samozřejmostí je TV i vlastní koupelna s WC. Jistě oceníte i zahradním nábytkem vybavený balkon, který náleží ke každému studiu.

Služby hotelu
Všechny apartmány a studia v naší nabídce nabízí možnost bezplatného Wi-Fi připojení, za poplatek (cca 5 euro/den) pak můžete využívat digitální klimatizaci. Většina pláží je veřejná, lehátka a slunečníky jsou pronajímány za poplatek (cca 6 euro/den), případně za jiných podmínek (například výměnou za konzumaci). Každý den je vám k dispozici česky mluvící delegát.

Stravování
Zda se rozhodnete pro zájezd bez stravování, se snídaní, nebo polopenzí, záleží jen na vás. Základní nabídka v našem katalogu je bez stravování - není ale nic jednoduššího, než si snídaně nebo polopenzi ve formě stravenek dokoupit přímo v naší kanceláři nebo u delegáta ve vaší destinaci. Stravenky budete využívat v naší partnerské taverně Zinon. Tu oceníte nejen díky vynikající kuchyni, ale i výhodné lokaci. Najdete ji přímo u moře, na promenádě v Nové Vrasně. Od našich domů ve Vrasně je vzdálena pouhých 300 metrů. Snídaně je servírovaná, podává se od 8:30-10:30 hod. a vyjde na 120 Kč. Rozhodnete-li se pro polopenzi, můžete si v taverně Zinon kromě snídaně dopřát i oběd nebo večeři - co zvolíte, je jen na vás. Obědy/večeře se podávají ve velkorysém časovém rozmezí 13:00 - 22:00 hod. Vybírat můžete ze speciálního obědového/večerního menu, které zahrnuje masová jídla, bezmasé pokrmy i saláty. Touto formou řešený oběd/večeře vás vyjde na 220 Kč.

Důležitá upozornění
Kategorie dítě - do věku 17,99 let (platí pro přistýlku).

S účinností od 1. ledna 2018 je v Řecku zákonem stanovena povinnost výběru pobytové taxy, tzv. daně za přenocování. Její výše je od 0,5 EUR do 1,5 EUR / noc v závislosti na kategorii ubytování. Tato taxa není zahrnuta v ceně zájezdu a bude vybírána na místě.

Cena zahrnuje
- ubytování
- doprava dle zvoleného typu - autobusová nebo letecká (u letecké dopravy cena zahrnuje letecké taxy a poplatky a transfer letiště - ubytování - letiště)
- služby českého delegáta
- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje
- cestovní pojištění (možno sjednat v cestovní kanceláři)
- pobytová taxa 0,5 euro/studio nebo apartmán/noc (hradí se na místě)

Letecká doprava
Na letiště v Kavale nebo Soluni létáme charterovými lety společnosti Smartwings z Ostravy, Prahy a Brna.

Autobusová doprava
Autobusovou dopravu zajišťujeme moderními pohodlnými autobusy. Ty jsou klimatizované, vybavené toaletou i TV. Během cesty si můžete zakoupit i chlazené nápoje včetně piva. O příjemnou a bezproblémovou cestu se starají zkušení řidiči. Trasa z Česka do vašich cílových destinací v Řecku (Vrasny a Stavrosu) vede přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Severní Makedonii nebo Bulharsko.

Nástupní místa
Odjezd z Prahy: Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí, Brno
Odjezd z Ostravy: Ostrava, Hranice n. M., Olomouc, Brno, Břeclav, Bratislava

Na trase Praha - Brno nebo Ostrava - Brno může být autobusová doprava zajištěna pomocí tzv. svozu. To znamená, že v Brně může dojít k přestupu.

Kombinovaná doprava
Možnost kombinovat dopravu autobusem a letadlem nabízíme ve dvou vybraných termínech na začátku a konci sezóny.

Vlastní doprava
Pokud zatoužíte vydat se na cestu zcela po vlastní ose, nemusíte se vázat našimi termíny. Napište nám vaši představu a kolegové vám rádi připraví nabídku šitou na míru vašim konkrétním potřebám.

Důležitá upozornění

S účinností od 1. ledna 2018 je v Řecku zákonem stanovena povinnost výběru pobytové taxy, tzv. daně za přenocování. Její výše je od 0,5 EUR do 1,5 EUR / den v závislosti na kategorii ubytování. Tato taxa není zahrnuta v ceně zájezdu a bude vybírána na místě.


Informace k aktuální situaci pro Řecko

Aktuální hygienická opatření v Řeckou jsou: dodržovávní vzájemného odstupu 1,5 - 2 m, pravidelná hygiena rukou a setrvat doma při sebemenším příznaku onemocnění. Rouška je povinná pro veřejnost ve všech uzavřených prostorách jako dopravní prostředky, obchody, provozovny veřejných i soukromých služeb, muzea, kulturní a církevní zařízení, zdravotnická a sociální zařízení atd. s výjimkou veřejného stravování. Při cestě lodí je rouška povinná i na palubě. Výjimky platí pouze pro děti do 3 let a osoby s lékařsky potvrzenými dýchacími problémy. Platí důrazné doporučení roušky na všech otevřených prostranstvích, kde se shromažďuje velký počet osob a nelze dodržet bezpečnostní fyzické odstupy.

Řekové od 1.7. zavedli nutnost vyplnit on-line formulář, na základě kterého obdržíte QR kód pro vstup do země. Formulář je pouze v anglickém jazyce, připravili jsme tedy pro vás návod k jeho vyplnění.

S platností od 14. 7. jsou povinni všichni cestující, přijíždějící do Řecka po silnici a od 17. 8. prostřednictvím leteckého spojení s Českou republikou, předložit lékařské potvrzení negativní diagnózy v anglickém jazyce, vystavené na základě dokladu o negativním molekulárním PCR testu na Covid-19, který byl proveden v průběhu posledních 72 hodin před příletem/příjezdem do Řecka v akreditované laboratoři. Bližší informace k lékařskému potvrzení najdete na stránkách Ministerstva zdravotnictví. Tato povinnost se nevztahuje na spolucestující děti ve věku do 10 let. Test doporučujeme mít i v případě, pokud plánujete cestovat do Řecka z letiště mimo ČR. Ačkoli opatření vydané řeckými orgány situaci odletu z letiště mimo území ČR výslovně neupravuje, může vám být bez testu odepřen vstup na palubu letadla. Výše uvedená opatření jsou zdrojem Ministerstva zahraničních věcí, týkají se českých občanů.

Nejaktuálnější informace ke vstupu do Řecka najdete na stránkách velvyslanectví ČR v Athénách.

Popis destinace

Řecko - Chalkidiki - letovisko Vrasna


Historická vesnička  a zároveň oblíbené letovisko Vrasna se nachází v úplném srdci Strimonského zálivu. Ten funguje jako spojnice mezi poloostrovem Chalkidiki a pevninskou částí Řecka. Je rozdělena na tři části - ta nejstarší, Stará (někdy také Horní) Vrasna, je pevně usazena na úpatí hory Kerdilion. Novější části letoviska, Paralia (Pobřežní) Vrasna a Nea (Nová) Vrasna, leží na pobřeží. Naše domy najdete v novějších částech letoviska Nea Vrasna a Paralia Vrasna.Historie oblasti sahá až do antických dob. Hmatatelné důkazy o její slávě najdete v rámci archeologického naleziště v nedaleké Amfipoli. Právě tam se postupně odkrývá nejrozsáhlejší antická královská hrobka přibližně ze 4. století př. n. l.Čirou radost vám ve Vrasně přinesou široké, nepřelidněné a kilometry dlouhé pláže s jemným pískem i půvabnými oblázky. Čistotu pláží i moře potvrzuje ocenění "Modrá vlajka", kterým se pyšní nejen Vrasna, ale i další lokace v okolí Strimonského zálivu. Teplota moře je velmi příjemná od května až do října.Při procházce na přímořské promenádě si můžete vybrat z nepřeberného množství taveren, restaurací, kaváren i plážových barů. Seženete tu i nezbytné obchody se suvenýry a stánky se zmrzlinou. V kalendáři si zakroužkujte "pondělí", kdy se mezi Novou Vrasnou a Asprovaltou konají místní trhy. Prodejci na nich, kromě výborného ovoce a zeleniny, nabízí i čerstvé ryby.


Synonymem pro klid je Paralia Vrasna. Ta se nachází mezi centrální částí a Stavrosem a je tak stranou od veškerého ruchu. A právě klid je důvodem, proč se do Paralie Vrasny klienti rádi vracejí. I zde samozřejmě najdete široké pláže a vše, co byste během dovolené mohli potřebovat - obchody, taverny, občerstvení přímo u pláže.Budete-li chtít rozředit odpočinek na pláži trochou poznání, doporučujeme výlet do vedlejších městeček Stavrosu nebo  Asprovalty. Hravě se tam dostanete pěšky, na kole nebo půjčeném mopedu. Dobrou volbou jsou i naše fakultativní výlety, na kterých vám bude dělat společnost český nebo slovenský průvodce. Vrasna je díky klidné a pohostinné atmosféře vyhledávaným letoviskem, které se opouští jen velmi těžko. Za jejím půvabem stojí vedle okouzlujícího prostředí také místní obyvatelé. I letos vám na začátku i konci sezóny nabízíme oblíbené prodloužené zájezdy na 19-21 dní.


Doprava

Doprava luxusním autobusem
Autobusovou dopravu zajišťujeme moderními pohodlnými autobusy. Ty jsou klimatizované, vybavené toaletou i TV. Během cesty si můžete zakoupit i chlazené nápoje včetně piva. O příjemnou a bezproblémovou cestu se starají zkušení řidiči. Trasa z Česka do vašich cílových destinací v Řecku (Vrasny a Stavrosu) vede přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Severní Makedonii nebo Bulharsko.
Nástupní místa:
- odjezd z Prahy: Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí, Brno
- odjezd z Ostravy: Ostrava, Hranice n. M., Olomouc, Brno, Břeclav, Bratislava
Letecká doprava
Na letiště v Kavale nebo Soluni létáme charterovými lety společnosti Smartwings z Ostravy, Prahy a Brna.
Kombinovaná doprava
Možnost kombinovat dopravu autobusem a letadlem nabízíme ve dvou vybraných termínech na začátku a konci sezóny.
Vlastní doprava
Pokud se zatoužíte vydat na cestu zcela po vlastní ose, nemusíte se vázat našimi termíny. Napište nám vaši představu a kolegové vám rádi připraví nabídku šitou na míru vašim konkrétním potřebám.

Fakultativní výlety
Řadíte-li se mezi vyznavače aktivní dovolené, rádi poznáváte nová zajímavá místa a čerpáte inspirativní zážitky, jistě si vyberete ze široké nabídky našich fakultativních výletů. U jednotlivých nabídek zájezdů najdete přehled těch, které jsou mezi našimi klienty nejoblíbenější. Můžete je brát jako malou ochutnávku a důkaz, že opravdu je na co se těšit.

Na všech fakultativních výletech z naší nabídky (kromě výletů s koupáním na Olympiadě, Ammolofi a návštěvy Waterlandu) vás bude provázet český nebo slovenský průvodce. Organizaci výletů zajišťuje místní cestovní kancelář Chatzis Travel. Konkrétní a přesnou nabídku výletů uslyšíte od našeho delegáta přímo ve vaší destinaci. Právě tam si můžete výlet koupit.
Jejich ceny se pohybují v cenovém rozmezí od 5 do 40 eur.

Mapa

Fakultativní výlety
Řadíte-li se mezi vyznavače aktivní dovolené, rádi poznáváte nová zajímavá místa a čerpáte inspirativní zážitky, jistě si vyberete ze široké nabídky našich fakultativních výletů. Na následujících stranách najdete přehled těch, které jsou mezi našimi klienty nejoblíbenější. Můžete je brát jako malou ochutnávku a důkaz, že opravdu je na co se těšit.

Na všech fakultativních výletech z naší nabídky (kromě výletů s koupáním na Olympiadě, Ammolofi a návštěvy Waterlandu) vás bude provázet český nebo slovenský průvodce. Organizaci výletů zaštiťuje místní cestovní kancelář Chatzis Travel. Konkrétní a přesnou nabídku výletů uslyšíte od našeho delegáta přímo ve vaší destinaci. Právě tam si můžete výlet koupit. Jejich ceny se pohybují v cenovém rozmezí od 5 do 40 eur.

Večerní Thessaloniki (Soluň)
Soluň je pulzující moderní město, které si uchovalo bohatou historickou tvář a charakter. Během našeho fakultativního výletu si užijete kontrast mezi historickými pamětihodnostmi, které odolávají zubu času po stovky a tisíce let, a rušným městským životem, ve kterém se vše mění z minuty na minutu. Podívejte se s námi do druhého největšího města v Řecku, jehož historie sahá až do roku 312 př. n. l. Soluň, neboli Thessaloniki, byla založena makedonským králem Kassandrem, který ji pojmenoval po své manželce Thessalonice, sestře Alexandra Makedonského. Nespočet dochovaných památek z raného období křesťanství a Byzantské říše jsou důvody, proč je město už od roku 1988 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Po návštěvě památek následuje čas na individuální program, který můžete využít k toulkám centrem města nebo odpočinku u známé Bílé věže v zálivu Termaikos. Poté nás čeká nezapomenutelná a asi 30–40 minut dlouhá večerní plavba lodí podél centra města.

Waterland – vodní svět
Je-li vaším živlem voda, návštěva vodního světa Waterland je jasnou volbou. Nachází se přibližně 20 km od města Soluň a už jen jeho rozloha (úctyhodných 150 000 m2) slibuje celodenní zábavu doslova pro celou rodinu. Těšit se můžete na bazény s atrakcemi pro ty úplně nejmenší návštěvníky, ale i tobogány, skluzavky, divokou řeku, bazén s vlnobitím nebo dobrodružný pirátský ostrov pro ty statečnější. Dospělí ocení i přítomnost barů, bistra a lehátek. K vodnímu světu patří i malá ZOO, ve které si můžete prohlédnout bílé pávy, lamy i velbloudy.

Filippi - Drama - Alistrati
Trojboj, který vás nadchne, a ve kterém není poražených. Během jednoho dne navštívíme tři významná místa, každé jiné, a přitom všechna nesmírně působivá. Jako první vyrazíme směrem Filippi. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších historických míst v této oblasti, které proslulo bohatými archeologickými nálezy z dob Alexandra Velikého. Prohlédneme si pozůstatky starověkého města založeného v roce 356 př. n. l. Filipem II. Najdete zde i muzeum a jako bonus velmi příjemnou kavárnu.
Další zastávkou je pěstováním tabáku proslavené město Drama. Zde vás k odpočinku naláká půvabný městský park sv. Barbory, který vás okouzlí tamními přírodními prameny. Projít si můžete i rušný trh a rustikální obchůdky.
Do třetice se podíváme do proslulé jeskyně Alistrati, která je jednou z největších a nejbohatších krápníkových jeskyní v celé Evropě. Učaruje vám nejen velikostí, ale především rozsahem její výzdoby – najdete v ní obrovské množství stalagmitů, stalaktitů i stalagnátů. Její návštěva se vám vryje hluboko do paměti.

Meteora
Šest klášterů vystavěných na vrcholech kolmých vápencových skal, to je Meteora. Jedno z nejznámějších míst v Řecku, které je díky své jedinečnosti právem zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.
Vznik prvních klášterů, tzv. monastýrů, se datuje do 14. století. Společně s průvodcem navštívíme klášter sv. Štefana, který nám nabídne kouzelný výhled na celou Thesálskou nížinu. Jako další navštívíme mužský klášter sv. Varlama s nově otevřeným muzeem. Prohlédnete si i impozantní sud, do kterého se vejde neskutečných 120 000 litrů vína. V Meteoře (v překladu „visící ze vzduchu“) se v podobě až 630 m vysokých skal snoubí neskutečné umění přírody s nezdolnou lidskou zručností – mniši, kteří stojí za stavbou klášterů, totiž vynášeli veškerý stavební materiál na zádech a jejich jediným pomocníkem přitom byla kladka. Už jen samotné přesuny mezi kláštery jsou díky dechberoucím výhledům silným zážitkem. My ho jen umocníme zastávkou v Olympus Plaza, odkud je za příznivého počasí vidět pohoří Olymp, včetně jeho nejvyšší hory Mytikas (2917 m n. m.).

Olympiada
Malebná vesnička Olympiada se nachází přibližně půl hodiny jízdy z vašeho letoviska. Naším cílem bude jedna z nejkrásnějších pláží Strimonského zálivu, která se nachází nedaleko Olympiady. Právě tady si užijeme naprosto pohodové půldenní koupání. Občerstvit se můžete v plážovém baru, kdy můžete za konzumaci využít místní lehátka a slunečníky.

Athos
Samostatný mnišský stát a jeden z tzv. prstů poloostrova Chalkidiki, to je Athos. Ačkoliv se jedná o oficiální součást Řecka, je tento hornatý poloostrov obtížně přístupný nejen kvůli své poloze. Jeho historie sahá až do 9. století a na jeho území se nachází dvacet klášterů. Ty jsou společně s celým územím poloostrova striktně zapovězeny ženám. Prohlédneme si ho tedy z paluby výletní lodi, která bude kopírovat pobřeží poloostrova až ke klášteru sv. Pavla. Ten je zároveň posledním z osmi klášterů, které cestou uvidíme. Zde si užijeme výhled na, někdy i v létě sněhem pokrytý, vrchol nejvyšší hory Athos (2033 m n. m.) a vydáme se na zpáteční plavbu. Celkem strávíme na palubě přibližně 3 hodiny a budeme-li mít štěstí, můžeme zahlédnout i delfíny. Po zakotvení v přístavu Ouranopolis budete mít asi 1.5 hodiny volného času, který můžete využít k prohlídce tohoto malebného městečka.

Ostrov Ammouliani
Cílem tohoto výletu je ostrov Ammouliani, který byl do roku 1920 součástí samostatného mnišského státu Athos. Než se ale vydáme na cestu trajektem, zastavíme se ve Stagiře. Zde navštívíme Aristotelův park, ve kterém si vyzkoušíme fyzikální zákony na slunečních hodinách, teleskopu, optických kruzích nebo vodním víru. Prohlédneme si i známou Aristotelovu sochu z bílého mramoru a pomalu se přesuneme do přístavu Tripiti, odkud se vydáme trajektem na 15 minut dlouhou plavbu na ostrov Ammouliani.
Jedná se o jediný ostrov v oblasti Chalkidiki, který je obydlen stálými obyvateli (je jich asi 600). Ostrov byl kromě chovu koz a ovcí zaslíben také pěstování oliv. V dnešní době ale láká především na krásné pláže. Na nás čeká ta úplně nejoblíbenější, Alikes. Kromě křišťálově čisté vody a jemného písku se můžete těšit i na plážový bar s občerstvením, kde výměnou za konzumaci můžete využít lehátka a slunečníky.