Filtr

O hotelu
Fani Luxury Apartments se nachází hned vedle pláže v centrální části Stavrosu. Jedná se o malý butikový hotel který nabízí dostatek soukromí a různé typy pokojů až pro 4 osoby. Tento hotel můžeme doporučit také rodinám s dětmi. Přilehlá pláž má pozvolný vstup do moře.

Poloha a popis
Co se vám na Fani Luxury bude líbit je jeho umístění přímo u pláže (v první řadě). Pláž je písečná s pozvolným vstupem do moře. Snídaně jsou podávány v hotelové restauraci situované směrem k moři - svůj den tak začnete bohatou snídaní s krásným výhledem. Do centra letoviska to budete mít cca 500 metrů.

Pokoje
Hotel nabízí tři druhy pokojů:
- dvoulůžkový
- dvoulůžkový s možností přistýlky
- čtyřlůžkové dvoupatrové studio (až pro 4 dospělé osoby)

Všechny pokoje jsou vybaveny Wi-Fi, TV, lednicí, klimatizací, vysoušečem vlastů. Každý pokoj má vlastní balkon či terasu s příjemným vekovním posezením (židličky a stoleček).

Stravování
Snídaně jsou podávány v hotelové restauraci situované směrem k moři - svůj den tak začnete bohatou snídaní s krásným výhledem. Na výběr jsou teplá jídla (vajíčka na různé způsoby, slanina nebo párky, grilovaná rajčata), studená jídla jako šunka sýr, sladké pečivo, džusy, jogurty či cereálie. Na oběd či večeři si můžete zajít do místních taveren a ochutnáte tak typickou výbornou řeckou kuchyni.

Důležitá upozornění
S účinností od 1. ledna 2018 je v Řecku zákonem stanovena povinnost výběru pobytové taxy, tzv. daně za přenocování. Její výše je od 0,5 EUR do 1,5 EUR / noc v závislosti na kategorii ubytování. Tato taxa není zahrnuta v ceně zájezdu a bude vybírána na místě.

Cena zahrnuje
- ubytování
- snídaně formou bufetu
- letecká doprava
- transfer letiště - hotel - letiště
- služby českého delegáta
- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje
- cestovní pojištění (možno sjednat v cestovní kanceláři)
- pobytová taxa 0,5 euro/studio nebo apartmán/noc (hradí se na místě)
- v případě letů z Bratislavy a Vídně zavazadlo k odbavení (možné přikoupit za 1490 Kč / 20 kg)

Doprava
Letecká doprava z Prahy a Brna je zajištěna společností SmartWings (cena vč. zavazadla).
Letecká doprava z Vídně a Bratislavy je zajištěna společností Ryanair (cena bez zavazadla).

Jak na letiště ve Vídni? Rádi Vám zajistíme transfer přímo na letiště. Nabízíme přímé spojení z Brna (AN u hotelu Grand), transfer odjíždí 6x denně. Cena za zpáteční transfer je 690 Kč.

Důležité informace k letům se spol. Ryanair (odlety z Bratislavy a Vídně):

- V ceně zájezdu není zahrnuto zavazadlo k odbavení. To lze přikoupit při objednání zájezdu. Jedno zavazadlo o hmotnosti 20 kg stojí 1490 Kč za zpáteční cestu. TIP CK – cestujete ve dvou? Zvažte, zda-li pro 2 osoby nevystačí jedno zavazadlo k odbavení. Můžete tak ušetřit.

- Na palubu letadla si každý cestující může vzít zavazadlo o maximálním rozměru 40 x 20 x 25 cm. Při překročení těchto rozměrů bude při nástupu do letadla účtován poplatek ve výši 25 EUR. Na palubu letadla je možné vzít klasické kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a to za příplatek 590 Kč.

- Všechna zavazadla a také transfer je nutné objednat při koupi zájezd (před jeho zaplacením). Pozdější objednání není možné.

- Před odletem si zákazník musí sám udělat tzv. online check in (odbavení na internetu), vytisknout si (nebo mít v telefonu) palubní vstupenku a odbavit si na letišti sám zavazadlo. Přesný postup vám zašleme v souhrnných informacích před odletem.

Důležitá upozornění

S účinností od 1. ledna 2018 je v Řecku zákonem stanovena povinnost výběru pobytové taxy, tzv. daně za přenocování. Její výše je od 0,5 EUR do 1,5 EUR / den v závislosti na kategorii ubytování. Tato taxa není zahrnuta v ceně zájezdu a bude vybírána na místě.


Informace k aktuální situaci pro Řecko

Aktuální hygienická opatření v Řeckou jsou: dodržovávní vzájemného odstupu 1,5 - 2 m, pravidelná hygiena rukou a setrvat doma při sebemenším příznaku onemocnění. Rouška je povinná pro veřejnost ve všech uzavřených prostorách jako dopravní prostředky, obchody, provozovny veřejných i soukromých služeb, muzea, kulturní a církevní zařízení, zdravotnická a sociální zařízení atd. s výjimkou veřejného stravování. Při cestě lodí je rouška povinná i na palubě. Výjimky platí pouze pro děti do 3 let a osoby s lékařsky potvrzenými dýchacími problémy. Platí důrazné doporučení roušky na všech otevřených prostranstvích, kde se shromažďuje velký počet osob a nelze dodržet bezpečnostní fyzické odstupy.

Řekové od 1.7. zavedli nutnost vyplnit on-line formulář, na základě kterého obdržíte QR kód pro vstup do země. Formulář je pouze v anglickém jazyce, připravili jsme tedy pro vás návod k jeho vyplnění.

S platností od 14. 7. jsou povinni všichni cestující, přijíždějící do Řecka po silnici a od 17. 8. prostřednictvím leteckého spojení s Českou republikou, předložit lékařské potvrzení negativní diagnózy v anglickém jazyce, vystavené na základě dokladu o negativním molekulárním PCR testu na Covid-19, který byl proveden v průběhu posledních 72 hodin před příletem/příjezdem do Řecka v akreditované laboratoři. Bližší informace k lékařskému potvrzení najdete na stránkách Ministerstva zdravotnictví. Tato povinnost se nevztahuje na spolucestující děti ve věku do 10 let. Test doporučujeme mít i v případě, pokud plánujete cestovat do Řecka z letiště mimo ČR. Ačkoli opatření vydané řeckými orgány situaci odletu z letiště mimo území ČR výslovně neupravuje, může vám být bez testu odepřen vstup na palubu letadla. Výše uvedená opatření jsou zdrojem Ministerstva zahraničních věcí, týkají se českých občanů.

Nejaktuálnější informace ke vstupu do Řecka najdete na stránkách velvyslanectví ČR v Athénách.

Popis destinace

Řecko - Chalkidiki - letovisko Stavros

Ačkoli na první pohled působí Stavros s Vrasnou jako jedna aglomerace, jedná se však o dvě samostatná letoviska. Stavros je, stejně jako Vrasna, rozdělen na starou a novou část. Starý Stavros (Ano Stavros) je vystavěn na kopcích, pyšně se tyčí nad jeho novější částí a nabízí snové výhledy do krajiny. Pokud se vydáte až k jeho nejvýše položeným domům, rozhodně navštivte proslulou restauraci Agnanti. Odměnou vám budou, kromě tradiční řecké kuchyně, i dechberoucí výhledy.

Nádherná, 13 km dlouhá písečná pláž s oblázky se line od místa Kiani Akti až za Stavros a díky pozvolnému vstupu do moře si ji kromě dospělých zamilují i děti. Pláže ve Stavrosu se pyšní oceněním "Modrá vlajka". To potvrzuje čistotu pláží i moře samotného. Příjemně vás překvapí i jeho teplota, která je velmi příznivá od května až do října.

K návštěvě vás budou lákat obchůdky, taverny, restaurace, kavárny i bary. Místní gastronomie je totiž rozhodně jedním z klíčových důvodů, proč do Řecka vyrazit. V kalendáři si zakroužkujte "čtvrtek", kdy se podél přístavu konají místní trhy. Prodejci na nich, kromě výborného ovoce a zeleniny, nabízí i čerstvé ryby. Milovníci aktivního odpočinku využijí volejbalové, fotbalové i basketbalové hřiště nebo tenisové kurty.

Budete-li chtít rozředit odpočinek na pláži trochou poznání doporučujeme výlet do vedlejších městeček Vrasny a Asprovalty. Hravě se tam dostanete pěšky, na kole nebo půjčeném mopedu. Dobrou volbou jsou i naše fakultativní výlety, na kterých vám bude dělat společnost český nebo slovenský průvodce.

Na letovisku Stavros jsme si zamilovali přirozenost, se kterou se v něm snoubí tradice s tepem moderního života. Věříme, že i pro vás se stane srdcovou záležitostí a pohled na modrou plochu Egejského moře nebudete chtít vymazat z paměti. I letos vám na začátku i konci sezóny nabízíme oblíbené prodloužené zájezdy na 19-21 dní.

Doprava

Doprava luxusním autobusem
Autobusovou dopravu zajišťujeme moderními pohodlnými autobusy. Ty jsou klimatizované, vybavené toaletou i TV. Během cesty si můžete zakoupit i chlazené nápoje včetně piva. O příjemnou a bezproblémovou cestu se starají zkušení řidiči. Trasa z Česka do vašich cílových destinací v Řecku (Vrasny a Stavrosu) vede přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Severní Makedonii nebo Bulharsko.
Nástupní místa:
- odjezd z Prahy: Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí, Brno
- odjezd z Ostravy: Ostrava, Hranice n. M., Olomouc, Brno, Břeclav, Bratislava
Letecká doprava
Na letiště v Kavale nebo Soluni létáme charterovými lety společnosti Smartwings z Ostravy, Prahy a Brna.
Kombinovaná doprava
Možnost kombinovat dopravu autobusem a letadlem nabízíme ve dvou vybraných termínech na začátku a konci sezóny.
Vlastní doprava
Pokud se zatoužíte vydat na cestu zcela po vlastní ose, nemusíte se vázat našimi termíny. Napište nám vaši představu a kolegové vám rádi připraví nabídku šitou na míru vašim konkrétním potřebám.

Fakultativní výlety
Řadíte-li se mezi vyznavače aktivní dovolené, rádi poznáváte nová zajímavá místa a čerpáte inspirativní zážitky, jistě si vyberete ze široké nabídky našich fakultativních výletů. U jednotlivých nabídek zájezdů najdete přehled těch, které jsou mezi našimi klienty nejoblíbenější. Můžete je brát jako malou ochutnávku a důkaz, že opravdu je na co se těšit.

Na všech fakultativních výletech z naší nabídky (kromě výletů s koupáním na Olympiadě, Ammolofi a návštěvy Waterlandu) vás bude provázet český nebo slovenský průvodce. Organizaci výletů zajišťuje místní cestovní kancelář Chatzis Travel. Konkrétní a přesnou nabídku výletů uslyšíte od našeho delegáta přímo ve vaší destinaci. Právě tam si můžete výlet koupit.
Jejich ceny se pohybují v cenovém rozmezí od 5 do 40 eur.

Mapa

Fakultativní výlety
Řadíte-li se mezi vyznavače aktivní dovolené, rádi poznáváte nová zajímavá místa a čerpáte inspirativní zážitky, jistě si vyberete ze široké nabídky našich fakultativních výletů. Na následujících stranách najdete přehled těch, které jsou mezi našimi klienty nejoblíbenější. Můžete je brát jako malou ochutnávku a důkaz, že opravdu je na co se těšit.

Na všech fakultativních výletech z naší nabídky vás bude provázet český nebo slovenský průvodce. Organizaci výletů zaštiťuje místní cestovní kancelář Chatzis Travel. Konkrétní a přesnou nabídku výletů uslyšíte od našeho delegáta přímo ve vaší destinaci. Právě tam si můžete výlet koupit. Jejich ceny se pohybují v cenovém rozmezí od 5 do 40 eur.

Večerní Thessaloniki (Soluň)
Soluň je pulzující moderní město, které si uchovalo bohatou historickou tvář a charakter. Během našeho fakultativního výletu si užijete kontrast mezi historickými pamětihodnostmi, které odolávají zubu času po stovky a tisíce let, a rušným městským životem, ve kterém se vše mění z minuty na minutu. Podívejte se s námi do druhého největšího města v Řecku, jehož historie sahá až do roku 312 př. n. l. Soluň, neboli Thessaloniki, byla založena makedonským králem Kassandrem, který ji pojmenoval po své manželce Thessalonice, sestře Alexandra Makedonského. Nespočet dochovaných památek z raného období křesťanství a Byzantské říše jsou důvody, proč je město už od roku 1988 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Po návštěvě památek následuje čas na individuální program, který můžete využít k toulkám centrem města nebo odpočinku u známé Bílé věže v zálivu Termaikos. Poté nás čeká nezapomenutelná a asi 30–40 minut dlouhá večerní plavba lodí podél centra města.

Filippi - Drama - Alistrati
Trojboj, který vás nadchne, a ve kterém není poražených. Během jednoho dne navštívíme tři významná místa, každé jiné, a přitom všechna nesmírně působivá. Jako první vyrazíme směrem Filippi. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších historických míst v této oblasti, které proslulo bohatými archeologickými nálezy z dob Alexandra Velikého. Prohlédneme si pozůstatky starověkého města založeného v roce 356 př. n. l. Filipem II. Najdete zde i muzeum a jako bonus velmi příjemnou kavárnu.
Další zastávkou je pěstováním tabáku proslavené město Drama. Zde vás k odpočinku naláká půvabný městský park sv. Barbory, který vás okouzlí tamními přírodními prameny. Projít si můžete i rušný trh a rustikální obchůdky.
Do třetice se podíváme do proslulé jeskyně Alistrati, která je jednou z největších a nejbohatších krápníkových jeskyní v celé Evropě. Učaruje vám nejen velikostí, ale především rozsahem její výzdoby – najdete v ní obrovské množství stalagmitů, stalaktitů i stalagnátů. Její návštěva se vám vryje hluboko do paměti.

Athos
Samostatný mnišský stát a jeden z tzv. prstů poloostrova Chalkidiki, to je Athos. Ačkoliv se jedná o oficiální součást Řecka, je tento hornatý poloostrov obtížně přístupný nejen kvůli své poloze. Jeho historie sahá až do 9. století a na jeho území se nachází dvacet klášterů. Ty jsou společně s celým územím poloostrova striktně zapovězeny ženám. Prohlédneme si ho tedy z paluby výletní lodi, která bude kopírovat pobřeží poloostrova až ke klášteru sv. Pavla. Ten je zároveň posledním z osmi klášterů, které cestou uvidíme. Zde si užijeme výhled na, někdy i v létě sněhem pokrytý, vrchol nejvyšší hory Athos (2033 m n. m.) a vydáme se na zpáteční plavbu. Celkem strávíme na palubě přibližně 3 hodiny a budeme-li mít štěstí, můžeme zahlédnout i delfíny. Po zakotvení v přístavu Ouranopolis budete mít asi 1.5 hodiny volného času, který můžete využít k prohlídce tohoto malebného městečka.

Ostrov Ammouliani
Cílem tohoto výletu je ostrov Ammouliani, který byl do roku 1920 součástí samostatného mnišského státu Athos. Než se ale vydáme na cestu trajektem, zastavíme se ve Stagiře. Zde navštívíme Aristotelův park, ve kterém si vyzkoušíme fyzikální zákony na slunečních hodinách, teleskopu, optických kruzích nebo vodním víru. Prohlédneme si i známou Aristotelovu sochu z bílého mramoru a pomalu se přesuneme do přístavu Tripiti, odkud se vydáme trajektem na 15 minut dlouhou plavbu na ostrov Ammouliani.
Jedná se o jediný ostrov v oblasti Chalkidiki, který je obydlen stálými obyvateli (je jich asi 600). Ostrov byl kromě chovu koz a ovcí zaslíben také pěstování oliv. V dnešní době ale láká především na krásné pláže. Na nás čeká ta úplně nejoblíbenější, Alikes. Kromě křišťálově čisté vody a jemného písku se můžete těšit i na plážový bar s občerstvením, kde výměnou za konzumaci můžete využít lehátka a slunečníky.