Filtr

O hotelu
Hotel Akrathos prošel v posledních letech kompletní rekonstrukcí a nabízí tak moderní ubytování. Z panoramatického bazénu se vám naskytne skvělý výhled na Egejské moře.

Poloha a popis
Areál hotelu se rozprostírá na zelených kopcích poloostrova Athos v těsné blízkosti pláže a přibližně 2 km od vesnice Ouranopolis, která je posledním veřejným místem před hranicí mnišské republiky. Najdete zde oázu klidu a výborné služby v moderním designu.

Pokoje
Pokoje jsou vybaveny individuální klimatizací, ručníky, manželskými postelemi nebo oddělenými postelemi, bezpečnostním boxem, plochou satelitní TV, vysoušečem vlasů, malou lednicí, vanou nebo sprchovým koutem a telefonem. Hotel nabízí několik druhů pokojů. Odpočívat můžete na vlastní terase s posezením. Nabídka na webu je určena pro pokoje Standard s výhledem do zahrady nebo na olivové plantáže.

Služby hotelu
Vlastní písečná pláž (oceněná modrou vlajkou) nabízí hostům zdarma lehátka a slunečníky, u hotelu se nachází dva bazény s lehátky, dále zde najdete fitness centrum, vodní sporty a půjčovnu lodiček, 4 tenisové kurty, hřiště na fotbal, plážový volejbal a basketbal, klub pro děti (věk 4 – 12 let), dětské hřiště a supermarket. Na hotelové pláži se nachází bar a další bary najdete v prostorách hotelu.

Stravování
ALL INCLUSIVE PROGRAM:
Snídaně 8:00 – 10:00 formou bufetu vč. příprav pokrmů před hostem
Obědy 13:00 – 15:00 formou bufetu vč. příprav pokrmů před hostem
Večeře 19:00 – 21:00 formou bufetu vč. příprav pokrmů před hostem
Bar u bazénu 10:00 – 18:00 – točené pivo, víno, vodka, gin, whisky a ouzo. Nealkoholické nápoje, džusy, čaj a káva. Od 16 do 17 hodin je podáván „coffee break“ – káva a zákusky.
Hlavní bar 18:00 – 24:00 - točené pivo, víno, vodka, gin, whisky a ouzo. Nealkoholické nápoje, džusy, čaj a káva.
Plážový bar 10:00 – 18:00 – nealkoholické nápoje, točené pivo a káva.

Důležitá upozornění
Kategorie dítěte do 11,99 let

Cena zahrnuje
- ubytování v 4* hotelu
- stravování ALL INCLUSIVE
- letecká doprava z Prahy nebo Brna (vč. tax a poplatků)
- transfer letiště-hotel-letiště
- služby českého delegáta
- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje
- cestovní pojištění (možné dokoupit při nákupu zájezdu)
- pobytová taxa 3 EUR/pokoj/noc (hradí se na místě)
- zavazadlo k odbavení v případě letecké dopravy (možné dokoupit při nákupu zájezdu)

Doprava
Letecká doprava z Prahy a Brna je zajištěna společností SmartWings (cena vč. zavazadla).
Letecká doprava z Vídně a Bratislavy je zajištěna společností Ryanair (cena bez zavazadla).

Jak na letiště ve Vídni? Rádi Vám zajistíme transfer přímo na letiště. Nabízíme přímé spojení z Brna (AN u hotelu Grand), transfer odjíždí 6x denně. Cena za zpáteční transfer je 690 Kč.

Důležité informace k letům se spol. Ryanair (odlety z Bratislavy a Vídně):

- V ceně zájezdu není zahrnuto zavazadlo k odbavení. To lze přikoupit při objednání zájezdu. Jedno zavazadlo o hmotnosti 20 kg stojí 1490 Kč za zpáteční cestu nebo zavazadlo o hmotnosti 10 kg a rozměrech 55 x 40 x 20 cm za cenu 890 Kč. TIP CK – cestujete ve dvou? Zvažte, zda-li pro 2 osoby nevystačí jedno zavazadlo k odbavení. Můžete tak ušetřit.

- Na palubu letadla si každý cestující může vzít zavazadlo o maximálním rozměru 40 x 20 x 25 cm. Při překročení těchto rozměrů bude při nástupu do letadla účtován poplatek ve výši 25 EUR.

- Všechna zavazadla a také transfer je nutné objednat při koupi zájezd (před jeho zaplacením). Pozdější objednání není možné.

- Před odletem si zákazník musí sám udělat tzv. online check in (odbavení na internetu), vytisknout si (nebo mít v telefonu) palubní vstupenku a odbavit si na letišti sám zavazadlo. Přesný postup vám zašleme v souhrnných informacích před odletem.

Lety z Bratislavy - každé pondělí FR2171 Bratislava 15:15 - Soluň 17:55, FR2170 Soluň 14:10 - Bratislava 14:50.
Lety z Vídně - každé pondělí FR180 Vídeň 18:25 - Soluň 21:10, FR181 Soluň 21:35 - Vídeň 22:30.
Lety z Prahy (turnusy 10/11 nocí) úterý nebo pátek QS2326 Praha 6:15 - Kavala 9:20, QS2326 Kavala 10:10 - mezipřistání na Limnos - Praha 13:25.
Lety z Prahy (turnusy 7 nocí) - každé pondělí QS2208 Praha 11:00 - Kavala 14:05, QS2209 Kavala 14:55 - Praha 16:20.

Vlastní doprava
Pokud zatoužíte vydat se na cestu zcela po vlastní ose, nemusíte se vázat našimi termíny. Napište nám vaši představu a kolegové vám rádi připraví nabídku šitou na míru vašim konkrétním potřebám.

Důležitá upozornění

S účinností od 1. ledna 2018 je v Řecku zákonem stanovena povinnost výběru pobytové taxy, tzv. daně za přenocování. Její výše je od 0,5 EUR do 1,5 EUR / den v závislosti na kategorii ubytování. Tato taxa není zahrnuta v ceně zájezdu a bude vybírána na místě.


Informace k aktuální situaci pro Řecko

Aktuální hygienická opatření v Řeckou jsou: dodržovávní vzájemného odstupu 1,5 - 2 m, pravidelná hygiena rukou a setrvat doma při sebemenším příznaku onemocnění. Rouška je povinná pro veřejnost ve všech uzavřených prostorách jako dopravní prostředky, obchody, provozovny veřejných i soukromých služeb, muzea, kulturní a církevní zařízení, zdravotnická a sociální zařízení atd. s výjimkou veřejného stravování. Při cestě lodí je rouška povinná i na palubě. Výjimky platí pouze pro děti do 3 let a osoby s lékařsky potvrzenými dýchacími problémy. Platí důrazné doporučení roušky na všech otevřených prostranstvích, kde se shromažďuje velký počet osob a nelze dodržet bezpečnostní fyzické odstupy.

Řekové od 1.7. zavedli nutnost vyplnit on-line formulář, na základě kterého obdržíte QR kód pro vstup do země. Formulář je pouze v anglickém jazyce, připravili jsme tedy pro vás návod k jeho vyplnění.

S platností od 14. 7. jsou povinni všichni cestující, přijíždějící do Řecka po silnici a od 17. 8. prostřednictvím leteckého spojení s Českou republikou, předložit lékařské potvrzení negativní diagnózy v anglickém jazyce, vystavené na základě dokladu o negativním molekulárním PCR testu na Covid-19, který byl proveden v průběhu posledních 72 hodin před příletem/příjezdem do Řecka v akreditované laboratoři. Bližší informace k lékařskému potvrzení najdete na stránkách Ministerstva zdravotnictví. Tato povinnost se nevztahuje na spolucestující děti ve věku do 10 let. Test doporučujeme mít i v případě, pokud plánujete cestovat do Řecka z letiště mimo ČR. Ačkoli opatření vydané řeckými orgány situaci odletu z letiště mimo území ČR výslovně neupravuje, může vám být bez testu odepřen vstup na palubu letadla. Výše uvedená opatření jsou zdrojem Ministerstva zahraničních věcí, týkají se českých občanů.

Nejaktuálnější informace ke vstupu do Řecka najdete na stránkách velvyslanectví ČR v Athénách.

Popis destinace
Athos – jeden z „prstů“ poloostrova Chalkidiki končí pro veřejnost obcí Ouranopolis. Za ní najdete již hranici mnišského státu, kam mají přístup pouze muži a to pouze na základě pozvánky. Okolí hotelu Akrathos je velice klidné místo, kde byste mohli mít pocit, že se zastavil čas. Nudit se zde ale nebudete. Hotel nabízí mnoho služeb, díky kterým vám vaše vysněná dovolená uteče jako voda. Můžete se vydat na procházku právě do nedaleké Ouranopolis (přibližně 2 km), nebo můžete k přepravě využít místní dopravu. Velice doporučujeme zapůjčení lodiček (není součástí hotelových služeb). Není třeba kapitánského průkazu. Po krátké instruktáži se můžete vydat na nedaleké Oslí ostrůvky a prozkoumat tamní pláže a zálivy. Historie oblasti sahá až do antických dob. Hmatatelné důkazy o její slávě najdete v rámci archeologického naleziště v nedaleké Amfipoli. Právě tam se postupně odkrývá nejrozsáhlejší antická královská hrobka přibližně ze 4. století př. n. l.
Doprava

Letecká doprava

Na letiště v Kavale nebo Soluni létáme charterovými lety společnosti Smartwings z Prahy nebo Brna.

Fakultativní výlety

Řadíte-li se mezi vyznavače aktivní dovolené, rádi poznáváte nová zajímavá místa a čerpáte inspirativní zážitky, jistě si vyberete z nabídky našich fakultativních výletů.


Na fakultativních výletech vás bude provázet český nebo slovenský průvodce. Organizaci výletů zajišťuje místní cestovní kancelář Chatzis Travel. Konkrétní a přesnou nabídku výletů uslyšíte od našeho delegáta přímo ve vaší destinaci. Právě tam si můžete výlet koupit.
Jejich ceny se pohybují v cenovém rozmezí od 5 do 40 eur.

Mapa

Fakultativní výlety
Řadíte-li se mezi vyznavače aktivní dovolené, rádi poznáváte nová zajímavá místa a čerpáte inspirativní zážitky, jistě si vyberete z nabídky našich fakultativních výletů.

Na všech fakultativních výletech vás bude provázet český nebo slovenský průvodce. Organizaci výletů zaštiťuje místní cestovní kancelář Chatzis Travel. Konkrétní a přesnou nabídku výletů uslyšíte od našeho delegáta přímo ve vaší destinaci. Právě tam si můžete výlet koupit. Jejich ceny se pohybují v cenovém rozmezí od 5 do 40 eur.