Chalkidiki

Doprava

Doprava luxusním autobusem
Autobusovou dopravu zajišťujeme moderními pohodlnými autobusy. Ty jsou klimatizované, vybavené toaletou i TV. Během cesty si můžete zakoupit i chlazené nápoje včetně piva. O příjemnou a bezproblémovou cestu se starají zkušení řidiči. Trasa z Česka do vašich cílových destinací v Řecku (Vrasny a Stavrosu) vede přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Severní Makedonii nebo Bulharsko.
Letecká doprava
Na letiště v Kavale nebo Soluni létáme charterovými lety společnosti Smartwings z Ostravy, Prahy a Brna.
Kombinovaná doprava
Možnost kombinovat dopravu autobusem a letadlem nabízíme ve dvou vybraných termínech na začátku a konci sezóny.
Vlastní doprava
Pokud se zatoužíte vydat na cestu zcela po vlastní ose, nemusíte se vázat našimi termíny. Napište nám vaši představu a kolegové vám rádi připraví nabídku šitou na míru vašim konkrétním potřebám.

Fakultativní výlety

Na všech fakultativních výletech z naší nabídky (kromě výletů s koupáním na Olympiadě, Ammolofi a návštěvy Waterlandu) vás bude provázet český nebo slovenský průvodce. Organizaci výletů zajišťuje místní cestovní kancelář Chatzis Travel. Konkrétní a přesnou nabídku výletů uslyšíte od našeho delegáta přímo ve vaší destinaci. Právě tam si můžete výlet koupit.
Jejich ceny se pohybují v cenovém rozmezí od 5 do 40 eur.

VEČERNÍ THESSALONIKI (Soluň).

Soluň je pulzující moderní město, které si uchovalo bohatou historickou tvář a charakter. Během našeho fakultativního výletu si užijete kontrast mezi historickými pamětihodnostmi, které odolávají zubu času po stovky a tisíce let, a rušným městským živostem, ve kterém se vše mění z minuty na minutu. Podívejte se s námi do druhého největšího města v Řecku, jehož historie sahá až do roku 312 př. n. l. Soluň, neboli Thessaloniki, byla založena makedonským králem Kassandrem, který ji pojmenoval po své manželce Thessalonice, sestře Alexandra Makedonského. Nespočet dochovaných památek z raného období křesťanství a Byzantské říše jsou důvody, proč je město už od roku 1988 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Po návštěvě památek následuje čas na individuální program, který můžeme využít k toulkám centrem města nebo odpočinku u známé Bílé věže v zálivu Termaikos. Poté nás čeká  nezapomenutelná a asi 30-40 minut dlouhá večerní plavba lodí podél centra města.

WATERLAND (Vodní svět)

Je-li vaším živlem voda, návštěva vodního světa Waterland je jasnou volbou. Nachází se přibližně 20 km od města Soluň a už jen jeho rozloha (úctyhodných 150 000 m2)) slibuje celodenní zábavu doslova pro celou rodinu. Těšit se můžete na bazény s atrakcemi pro ty úplně nejmenší návštěvníky, ale i tobogány, skluzavky, divokou řeku, bazén s vlnobitím nebo dobrodružný pirátský ostrov pro ty statečnější. Dospělí ocení i přítomnost barů, bistra a lehátek. K vodnímu světu patří i malá ZOO, ve které si můžete prohlédnout bílé pávy, lamy i velbloudy.

FILIPPI - DRAMA - ALISTRATI

Trojboj, který vás nadchne, a ve kterém není poražených. Během jednoho dne navštívíme tři významná místa, každé jiné, a přitom všechna nesmírně působivá. Jako první vyrazíme směrem Filippi. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších historických míst v této oblasti, které proslulo bohatými archeologickými nálezy z dob Alexandra Velikého Prohlédneme si pozůstatky starověkého města založeného v roce 356 př. n. l. Filipem II. Najdete zde i muzeum a jako bonus velmi příjemnou kavárnu.

Další zastávkou  je pěstováním tabáku proslavené město Drama. Zde Vás k odpočinku naláká půvabný městský park sv. Barbory, který Vás okouzlí tamními přírodními prameny. Projít si můžete i rušný trh a rustikální obchůdky.

Do třetice se podíváme do proslulé jeskyně Alistrati, která je jednou z největších a nejbohatších krápníkových jeskyní v celé Evropě. Učaruje vám nejen velikostí, ale především rozsahem její výzdoby - najdete v ní obrovské množství stalagminů, stalaktitů i stalagnátů. Její návštěva se vám vryje hluboko do paměti.


METEORA 

Šest klášterů vystavěných na vrcholech kolmých vápencových skal, to je Meteora. Jedno z nejznámějších míst v Řecku, které je díky své jedinečnosti právem zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Vznik prvních klášterů, tzv. monastýrů, se datuje do 14. století. Společně s průvodcem navštívíme klášter sv. Štefana, který nám nabídne kouzelný výhled na celou Thesálskou nížinu Jako další navštívíme mužský klášter sv. Varlama s nově otevřeným muzeem. Prohlédneme si i impozantní sud, do kterého se vejde neskutečných 120 000 litrů vína. V Meteoře (v překladu "visící ve vzduchu") se v podobě až 630 m vysokých skal snoubí neskutečné umění přírody s nezdolnou lidskou zručností - mniši, kteří stojí za stavbou klášterů, totiž vynášeli veškerý stavební materiál na zádech a jejich jediným pomocníkem přitom byla kladka. Už jen samotné přesuny mezi kláštery jsou díky dechberoucím výhledům silným zážitkem. My ho jen umocníme zastávkou v Olympus Plaza, odkud je za příznivého počasí vidět pohoří Olymp, včetně jeho nejvyšší hory Mytikas (2917 m n. m).

OLYMPIADA

Malebná vesnička Olympiada se nachází přibližně půl hodiny jízdy z vašeho letoviska. Naším cílem bude jedna z nejkrásnějších pláží Strimonského zálivu, která se nachází nedaleko Olympiady. Právě tady si užijeme naprosto pohodové půldenní koupání. Občerstvit se můžete v plážovém baru, kdy můžete za konzumaci využít místní lehátka a slunečníky. 

ATHOS 

Samostatný mnišský stát a jeden z tzv. prstů poloostrova Chalkidiki, to je Athos. Ačkoliv se jedná o oficiální součást Řecka, je tento hornatý poloostrov obtížně přístupný nejen kvůli své poloze. Jeho historie sahá až do 9. století a na jeho území se nachází dvacet klášterů. Ty jsou společně s celým územím poloostrova striktně zapovězeny ženám. Prohlédneme si ho tedy z paluby výletní lodi, která bude kopírovat pobřeží poloostrova až ke klášteru sv. Pavla. Ten je zároveň posledním z osmi klášterů, které cestou uvidíme. Zde si užijeme výhled na, někdy i v létě sněhem pokrytý, vrchol nejvyšší hory Athos (2033 m n. m) a vydáme se na zpáteční plavbu. Celkem strávíme na palubě přibližně 3 hodiny a budeme-li mít štěstí, můžeme zahlédnout i delfíny. Po zakotvení v přístavu Ouranopolis budete mít asi 1,5 hodiny volného času, který můžete využít k prohlídce tohoto malebného městečka.

OSTROV AMMOULIANI 

Cílem tohoto výletu je ostrov Ammouliani, který byl do roku 1920 součástí samostatného mnišského státu Athos. Nes se ale vydáme na cestu trajektem, zastavíme se v Stagiře. Zde navštívíme Aristotelům park ve kterém si vyzkoušíme fyzikální zákony na slunečních hodinách, teleskopu, optických kruzích nebo vodním víru. Prohlédneme si i známou Aristotelovu sochu z bílého mramoru a pomalu  se přesuneme do přístavu Tripiti, odkud se vydáme trajektem na 15 minut dlouhou plavbu na ostrov Ammouliani. Jedná se  o jediný ostrov v oblasti Chalkidiki, který je obydlen stálými obyvateli (je jich asi 600). Ostrov byl kromě chovu koz a ovcí zaslíben také v pěstování oliv. V dnešní době ale láká především na krásné pláže. Na nás čeká ta úplně nejoblíbenější, Alikes. Kromě křišťálově čisté vody a jemného písku se můžete těšit i na plážový bar s občerstvením, kde výměnou za konzumaci můžete využít i lehátka a slunečníky.