Bulharsko - poznávací zájezd

od 6 490 Kč
Doprava Autobus
Strava Polopenze
Wi-Fi

Filtr

Základní informace
Ukážeme Vám hlavní město Sofii, jeden z nejznámějších klášterů - Rilski Manastir, vinařské město Melnik, zamíříme na nenáročnou procházku do pohoří Pirin, kde se budeme pohybovat v nadmořských výškách přes 2000 m n. m., neunikne nám ani známé lyžařské a historické městečko Bansko a možná uvidíme i medvědy!

Doprava
Maximální pohodlí na vás čeká v autobusech značek Mercedes, Setra nebo Bova. Samozřejmostí je klimatizace, TV a WC. Na palubě si můžete zakoupit chlazené nápoje včetně piva.

Nástupní místa
Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí, Brno, Břeclav a Bratislava

Vše důležité v bodech
- z Prahy vyrážíme v pátek „až po práci“ – v 18:00 hod,
- na celý zájezd si vyčerpáte pouhé tři dny dovolené,
- pojedeme v termínu 15.5. – 20.5. 2020,
- všechny tři noci spíme ve stejném hotelu – díky „hvězdicovému“ stylu výletů budeme využívat stále to stejné zázemí bez stresujícího maratonu balení a vybalování,
- během ubytování v hotelu jsou snídaně i večeře zahrnuty v ceně zájezdu,
- vždy vám bude dělat společnost český průvodce se základní znalostí bulharštiny nebo bulharský průvodce se znalostí češtiny.

O hotelu
Astera Bansko hotel & SPA **** nabízí komfortní ubytování v líbezném prostředí horského střediska Bansko. Hosty láká na možnost odpočinku v místním SPA, jehož součástí je vnitřní a venkovní bazén, vířivka, sauna, pára. Dále pak na snídaně i večeře podávané formou bufetu a okolí, kde „lišky dávají dobrou noc“. Hotel Astera Bansko & SPA je pro nás synonymem příjemného ubytování, které uspokojí i tu náročnější klientelu.
V případě, že bude kapacita hotelu naplněna, zajišťujeme ubytování v okolních hotelech.

Poloha a popis
Astera Bansko hotel & SPA ****se nachází ve známém středisku zimních sportů Bansko v nadmořské výšce přibližně 1000 m n.m. Právě jeho strategická poloha z něj dělá ideálního kandidáta na podnikání takzvaných „hvězdicových výletů“. Jejich princip je jednoduchý – neměníme ubytování, ale každé ráno vyrážíme ze stejného hotelu, kam se večer opět rádi vracíme. Odpadá stres s každodenním balením, vybalováním a zdlouhavými přesuny do nových hotelů.

Pokoje
Veškeré pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou se sprchovým koutem a WC, TV, telefonem, ústředním topením a ledničkou s mini barem. K dispozici jsou jednolůžkové, dvoulůžkové i třílůžkové pokoje. V případě zájmu můžeme ověřit dostupnost čtyřlůžkového apartmánu. Ve všech pokojích se zdarma připojíte k Wi-Fi. Ke každému pokoji náleží balkon.

Stravování
Snídaně i večeře jsou zahrnuty v ceně zájezdu a jsou podávány formou švédských stolů. Jedná se tedy o – co se množství týče – neomezenou konzumaci.

Důležitá upozornění
Experitour si, především v závislosti na počasí nebo dopravě, vyhrazuje právo změnit naplánovaný program. Změnou programu se rozumí, že některá výše zmíněná místa nemusíme navštívit vůbec. Náš tým ale udělá maximum pro to, abyste o nic nepřišli.

Cena zahrnuje
- dopravu klimatizovaným autobusem s TV a WC,
- 3x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu Astera Bansko hotel & SPA,
- 3x snídani,
- 3x večeři,
- služby zkušeného průvodce během celého zájezdu,
- pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje
V ceně zájezdu nejsou zahrnuty vstupenky do navštívených objektů, jízdenky na lanovku a cestovní pojištění.

1. den
V pátek v 18:00 hod odjíždíme z Prahy směrem do dalších nástupních míst. Během vašeho spánku překonáme Slovensko, Maďarsko a Srbsko.

2. den
V dopoledních hodinách dorazíme do hlavního města Bulharska – Sofie. Protáhneme se během procházky v centru města a zvenku si prohlédneme několik významných budov – parlament, sídlo prezidenta, národní divadlo Ivana Vazova a další. Více času věnujeme hlavní dominantě města, katedrále Alexandra Něvského. V případě, že nám to harmonogram dovolí, najdeme v Sofii i trochu času na individuální volno. Následně nás čeká přesun k jedné z nejvýznamnějších památek Bulharska, kterou je klášter Rilski Manastir. Historie komplexu, jehož silná atmosféra vás okamžitě pohltí, sahá až do 10. století. Po jeho prohlídce se přesuneme do známého letoviska zimních sportů, městečka Bansko. Právě zde se nachází naše útočiště na nadcházející dny. V hotelu na vás hned po ubytování čeká zasloužená večeře.

3. den
Po bohaté snídani se společně vydáme směrem na jih, téměř až k řecké hranici. Zde, mezi „pískovcovými pyramidami“, se nachází vínu a jeho pěstování zaslíbené městečko Melnik. Absolvujeme zde prohlídku historického města a tajemných chodeb domu, kde se už po staletí víno vyrábí a kde také pár vzorků ochutnáme. Během individuálního volna pak rozhodně doporučujeme nákup právě těchto tekutých suvenýrů. Z Melniku se vypravíme na místo zvané Rupite, kde navštívíme kostel Světa Petka z konce 20. století. Ten je spjat se známou bulharskou postavou, Babou Vangou (1911-1996). Nevidomá věštkyně, jejíž život je opředen mnoha mýty, dle některých zdrojů předpověděla rozpad Sovětského svazu, jadernou katastrofu v Černobylu, Stalinovu smrt a dokonce i sérii teroristických útoků během 11. září 2001. O reálném základu těchto informací můžeme polemizovat, zcela bez pochyb se ale jedná o zajímavý kulturní fenomén. Vedle vesnice Rupite vyvěrají ze země termální prameny o teplotě až 70 °C. Ty jsou svým vizuálem spíše divočejšího charakteru, což jim jen dodává na autenticitě a výjimečnosti. V případě zájmu se v nich můžete vykoupat a nechat tak odpočinout tělu i mysli. Obzvlášť ta to v návaznosti na nově nabité informace stran Baby Vangy jistě ocení. Poté následuje návrat do hotelu a večeře.

4. den
Čtvrtý den, pondělí, si vyhradíme k návštěvě bulharského pohoří Pirin. Přímo z Banska vyjedeme lanovkou do výšky 1600 m n.m., odkud budeme dál pokračovat k chatě Vichren (1955 m. n. m.). Za příznivého počasí se vydáme k nedalekým jezerům do výšky přibližně 2200–2400 m n.m. Jedná se o fyzicky nenáročnou procházku, která potěší všechny, kteří ocení pohyb na čerstvém vzduchu. Ti zdatnější se pak můžou individuálně a na vlastní nebezpečí vydat až na samotný vrchol Vichren (2914 m n.m.), druhou nejvyšší horu Bulharska. V tomto případě už jde o výšlap náročnější, doporučujeme ho tedy jen zdatnějším horalům s patřičným oblečením a vybavením pro to určeným. Zkušený průvodce vám samozřejmě doporučí tu nejlepší cestu a nechá vás nahlédnout do turistických map. V podvečer se vrátíme do hotelu, kde nás čeká večeře.
Výlet do hor se uskuteční jen za příznivého počasí. Pokud nám počasí přát nebude, zvolíme náhradní program – nabízí se návštěva termálních lázní, historického centra Banska atd.

5. den
Po snídani, opuštění pokojů a odjezdu z hotelu, se vydáme směrem k posledním lokacím tohoto zájezdu. Vzhledem k tomu, jak často se nám objevuje nešvar, kdy mnohé cestovní kanceláře doslova kopírují námi pečlivě naplánovaný program, jsme se rozhodli, že si harmonogram posledního dne necháme jako překvapení. Nemůžeme ani naznačovat, ale možná se setkáme i s medvědy. V případě, že bychom během předchozích dní nestihli navštívit některou z naplánovaných destinací, můžeme do programu 5. dne zahrnout právě ty.

6. den
Zpátky do Česka se vrátíme v odpoledních nebo večerních hodinách. Předpokládáme, že v Praze bychom měli být nejpozději v 19:00 hod.

Důležitá upozornění


Popis destinace
Bulharsko je pokladem Balkánského poloostrova, který toho nabízí daleko víc, než jen dlouhé pláže zlatavého písku.
Jako důkaz jsme pro vás připravili poznávací zájezd, během kterého společně navštívíme nejen jeho hlavní město Sofii, ale i oblast směrem na jih od ní. Naší pozornosti neunikne jeden z nejznámějších bulharských klášterů Rilski Manastir, ani vínu zaslíbené město Melnik.
V nadmořských výškách až 2000 m n. m. se budeme pohybovat během nenáročného výšlapu v pohoří Pirin. Na jeho severním úpatí spolu pak objevíme proslulé lyžařské městečko Bansko. Bonusovým zážitkem může pak být i případné setkání s medvědy.
Zasloužený odpočinek si užijete díky ubytování v moderním čtyřhvězdičkovém hotelu, kde na vás kromě dvoulůžkových pokojů čekají i v ceně zahrnuté snídaně a večeře.

Doprava

Maximální pohodlí na vás čeká v autobusech značek Mercedes, Setra nebo Bova. Samozřejmostí je klimatizace, TV a WC. Na palubě si můžete zakoupit chlazené nápoje včetně piva.

Mapa

Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek