Skipas v ceně
Strela

Strela

Vlastní
Snídaně
05.12. - 08.12.2024 (3 noci)

Od 11 860 Kč za osobu


Skipas v ceně
Kleines Palace

Kleines Palace

Vlastní
Snídaně
05.12. - 08.12.2024 (3 noci)

Od 9 460 Kč za osobu


Skipas v ceně
Montana

Montana

Vlastní
Snídaně
05.12. - 08.12.2024 (3 noci)

Od 9 860 Kč za osobu


IMG_0177

Davos, kolébku lyžování, by měl alespoň jednou za život navštívit každý milovník tohoto zimního sportu. Přijměte naše pozvání! Moderní zázemí, 307 kilometrů precizně upravených sjezdovek a lyžařských tras všech kategorií, 55 moderních lanovek a jistota sněhu až do dubna, to je Davos. Bije-li navíc vaše srdce pro večerní lyžování, freeride a bujaré Aprés Ski, je rozhodnuto. Letos se lyžuje ve švýcarském Davosu!

Lyžařský region Davos Klosters se rozprostírá v nadmořské výšce 1 560 až 2 843 m. Davos, který je centrem tohoto regionu, je tak nejvýše položeným městem nejen ve Švýcarsku, ale zároveň v celé Evropě. Davos Klosters svým návštěvníkům nabízí šest moderních lyžařských areálů se sjezdovkami všech kategorií a Davos samotný zároveň nepřišel o genius loci půvabné horské vesničky, která se na konci 19. století stala vyhledávaným cílem milovníků zimních sportů – od bruslení přes jízdy na saních až po lyžování. Počátky turismu jsou v Davosu spjaty se jménem doktora Alexandra Spenglera, který zde v roce 1853 otevřel kliniku pro pacienty s tuberkulózou. Léčivá síla horského vzduchu čaruje dodnes. V současnosti je švýcarský Davos pořadatelským městem Světového ekonomického fóra či hokejového turnaje Spengler Cup. Dávno již také neplatí, že jde o lokalitu zaslíbenou pouze movitým návštěvníkům.

V letošní nabídce Experitour si můžete vybrat ze čtyř hotelů různých kategorií. Ubytování s jedinečnou polohou (hotel Montana 2,5*, Kleines Palace 2*) nebo moderní ubytování v 3* hotelech Strela, či Ochsen 2. Součástí ceny zájezdu je vždy SKIPAS a ubytování se snídaní. Jako bonus můžou všichni naši klienti zdarma využívat praktické městské autobusy.

Cesta autem do Davosu trvá z českých hranic pouhých 5 hodin a odměnou vám může být například 12 km dlouhý sjezd z vrcholku Weissfluhgipfel do Küblisu s celkovým převýšením přes 2 000 m. Kromě přírody si můžete užít také trochu poznávání. Co říkáte na výlet vlakem do městečka St. Moritz? Ikonickou Rhétskou dráhu zapsanou na seznamu UNESCO jistě nemusíme dlouho představovat.

A co tedy můžete podniknout v Davosu mimo lyžování?

SPA a Aquapark Eau-La-La (saunová a aquaparková část, včetně vířivky venku, venkovního bazénu a sauny s krbovými kamny)
- kluziště v Davosu – kousek od hotelu Montana

DAVOS KLOSTERS NABÍZÍ VÍC NEŽ JEN SJEZDOVKY
Na lyžaře, kteří vyrazí brázdit sjezdovky do Davos Klosters, čekají i další zážitky. Středisko samotné je rozsáhlé a najdete tu i jednu z nejdelších sjezdovek Švýcarska a to z vrcholu Weisshornu až do železniční zastávky Küblis. Vyrazit můžete ale i na běžky, na ochutnávku do minipivovaru, na sáňky nebo na hokej. Ke Švýcarsku patří nerozlučně i železnice. Proč si tedy nezpestřit pobyt vlakovým výletem? Davos Klosters se také honosí titulem nejvýše položené město Evropy se vším, co k tomu patří, bohatou nabídkou barů, ale najdete tu i muzea a galerie. Při objevování města nezapomeňte využít Vaši Davos Klosters Premium Card. Inspirujte se tipy od Switzerland Tourism.

DISCHMATAL A SERTIG
To jsou názvy dvou bočních údolí, která vybíhají z Davosu a lákají běžkaře. Vyzkoušet tady můžete, ale i upravované trasy pro pěší nebo pro sněžnice. V obou údolích najdete také restaurace s nabídkou místních kulinářských specialit. Pokud se sem nechcete vydat po svých, můžete využít poštovní autobus nebo dokonce kočár tažený koňmi.
HOTEL SCHATZALP
Odpolední káva v hotelu Schatzalp je zážitkem zejména pro milovníky literatury, filmu a také pro romantiky. V sanatoriu vystavěném na počátku 20. století v secesním stylu vysoko nad Davosem se léčila tehdy tuberkulóza. Dnes je v původních prostorách hotel s terasou a nádhernými výhledy. Právě sem zasadil Thomas Mann děj svého románu Kouzelný vrch a režisér Paolo Sorrentino tu natočil film Mládí. Nahoru Vás vyveze lanovka, dolů se můžete spustit třeba na sáňkách.
BERNINA PANORAMA WINTER
Proslulá Rhétská dráha, která je rovněž zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO, projíždí i Davosem. Přímo odtud se tak můžete vydat za zážitkem Bernina Panorama Winter a projet se v proslulém panoramatickém vagonu ze Sv. Mořice do Tirana. Pokud byste RHB chtěli okusit jen krátce, vydejte se z Davosu alespoň do Filisuru, cesta trvá pouhých 40 minut a výhledy jsou úchvatné. Základní info najdete na tomto odkaze v češtině.
MINIPIVOVAR V MONSTEINU
Donedávna se pyšnil titulem nejvýše položený v Evropě, nyní se posunul na druhou příčku. Můžete vyrazit na komentovanou prohlídku
nebo na ochutnávku. Malebná je i samotná vesnička. A pokud Vám vyhládne, doporučujeme stavit se v restauraci Ducan hned naproti.
DAVOS A HOKEJ
HC Davos patří k nejlepším týmům Švýcarska. Stadion je přímo v centru města a pokud budete v Davosu v období Vánoc, neměli byste vynechat návštěvu proslulého Spengler Cupu.

 

Přihlaste se k odběru novinek
Tento web používá soubory cookies, které nám pomáhají k fungování stránek, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam.