1-Sri Lanka

Srí Lanka, patří k nejoblíbenějším asijským destinacím a k nejkrásnějším místům naší planety vůbec. Tropický ostrov vonící po čaji a kardamonu, kde se toho dá tolik zažít a zároveň zrelaxovat pod kokosovými palmami. Pojeďte s námi a objevte ostrov, jenž okouzluje návštěvníky nejen svým přírodním bohatstvím, ale také svou kulturou.

Srí Lanka či Šrí Lanka plným názvem Šrílanská demokratická socialistická republika je ostrovní stát na ostrově Cejlon, což byl také do roku 1972 oficiální název státu. Na Srí Lance místní obyvatelé mluví buď sinhálsky nebo tamilsky, angličtina se běžně označuje jako sjednocující jazyk.

Hned po příletu si uvědomíte, že jste v tropech. Ve vzduchu pocítíte zvýšenou vlhkost a příjemné teplo, průměrná teplota přes den je totiž v průběhu celého roku mezi 28 – 31 C ֯. Další pocitový vjem díky, kterému poznáte, že nejste ve střední Evropě je vůně, Srí Lanka voní po čaji, olejových esencích obzvláště “citronové trávě” a asijském koření zejména po kardamonu, skořici a černém pepři. Obyvatelé Sri Lanky vás uvítají slovy “ajú-bovan” (vítejte), spojením dlaní k bradě a ukloněním se. Svým laskavým úsměvem a vřelým srdcem si vás tento národ okamžitě získá. Vždy vám rádi pomůžou, jsou velice pracovití a díky tomu se v hotelech setkáte s opravdu vysokým standardem služeb, na který si snadno a rychle zvyknete a díky kterému se budete cítit na Srí Lance opravdu vítáni.

Kulturní šok vás bude čekat, pokud cestujete do Asie poprvé. Jakýkoliv pokrok přichází na Srí Lanku se značným zpožděním. Chaos na silnicích, všude přítomné Tuk-Tuky (místní taxi), dobytek různého druhu na silnici blokující dopravu, opice skákající po kabelech vysokého napětí, všude přítomní prodejci kokosů, čerstvého ovoce a zeleniny. To vše k Asii a Srí Lance neodmyslitelně patří. Nicméně až vkročíte do vašeho hotelu a necháte se hýčkat místním personálem a všude přítomným komfortem, sluníčkem a pohledem na oceán tak si budete připadat jako v ráji. Tento pocit umocní zážitky z různých výletů, pokud máte zájem vidět dechberoucí přírodu v džungli, národních parcích, u vodopádů nebo v horách. Pozorování velryb (plejtvák obrovský), delfínů, slonů indických nebo třeba levhartů skvrnitých je jedinečným zážitkem. Ochutnávka místní kuchyně, především Kari s rýží což je národním jídlem, speciality z mořských plodů, Hopper (palačinka ve tvaru misky), Rotti (kokosové pečivo), Kottu (směs nasekaného Rotti se zeleninou, vajíčky a masem). Dodržovat pitný režim budete díky všude přítomným kokosům s kokosovou vodou a pokud bude mít chuť na něco ostřejšího můžete vyzkoušet palmové víno zvané toddy. Srí Lanku si jistě zamilujete stejně jako my!

POČASÍ
Svou dovolenou na Sri Lance si můžete užít v průběhu celého roku, průměrné teploty jsou pořád stejné mezi 28–31 stupňů. Některé měsíce jsou o něco teplejší. Hlavní sezóna je na Srí Lance (jihozápadní pobřeží) od října do konce dubna a vedlejší sezóna pak od května do konce října (vedlejší sezóna se vyznačuje krátkými a pravidelnými dešti, které jsou příjemným osvěžením jinak parného dne).

DOPRAVA
Leteckou dopravu z Prahy do destinace Srí Lanka na letiště v Colombu zajišťujeme na pravidelných linkách, tradičních, leteckých přepravců. Odlety jsou z Prahy, s jedním přestupem v Dubaji (UAE). V ceně zájezdu je také zahrnut transfer (autobusová doprava, soukromým, klimatizovaným mikrobusem či osobním vozem) z letiště do hotelu a zpět. Vzdálenost z letiště do hotelů je zhruba 1–3 hodiny.

UBYTOVÁNÍ
Pro váš pobyt si můžete vybrat ze 4 a 5 hvězdičkových rezortů a hotelů s různými možnostmi stravování. Podívejte se na nabídky našich hotelů zde v katalogu i na našich webových stránkách. S výběrem hotelu i lokality vám rádi poradíme.

DELEGÁTSKÉ SLUŽBY
Na Srí Lance se můžete těšit na přítomnost českého delegáta. Delegát vám vždy zajistí transfer z letiště do hotelu a zpět, poskytne vám veškeré informace o dané destinaci a vašem hotelu a dozvíte se nabídku fakultativních výletů. Ty jsou provázené místním průvodcem za překladu českého delegáta. Delegát je zároveň k dispozici na telefonu (možnost využít WhatsApp) a to 24 hodin denně. Telefonní kontakt na delegáta budete mít k dispozici ještě před odletem.

FAKULTATIVNÍ VÝLETY
Srí Lanka je velice rozmanitá a může vám tak nabídnout bohatý program. Každá oblast nabízí jiné typy výletů a atrakce, ale všeobecně pro Srí Lanku je typické surfování, skydiving, potápění, šnorchlování (je možné si zaplatit i hodiny pro začátečníky), pozorování velryb, návštěva národních parků - safari (kde můžete vidět slony, levharty, krokodýly, medvědy, vodní buvoli, samby (druh jelena) atd), líhnutí želviček z vajíček (jen určitá období v roce), návštěvy UNESCO památek, vodopádů, čajových plantáží, hor atd. Kompletní nabídku fakultativních výletů vám představí delegát při osobním setkání.

Přihlaste se k odběru novinek
Tento web používá soubory cookies, které nám pomáhají k fungování stránek, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam.