Severní Makedonie

od 7 490 Kč
Doprava Autobus
Strava Polopenze

Filtr

Základní informace
Panenská příroda, nádherné hory, Ohridské jezero ležící v nadmořské výšce cca 700 metrů a jeho průzračná voda i rychle se proměňující hlavní město Skopje. To jsou hlavní důvody, proč byste se měli vydat do Severní Makedonie. Během zájezdu vás čeká pohodlná autobusová doprava, komfortní ubytování ve 3* nebo 4* hotelech, polopenze i zkušení průvodci.

Doprava
Maximální pohodlí naleznete v autobusech značek Mercedes, Setra nebo Neoplan. Samozřejmostí je klimatizace, TV a WC. Na palubě si můžete zakoupit chlazené nápoje včetně piva.

Nástupní místa
Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí, Brno, Břeclav, Bratislava

Vše důležité v bodech
- z Prahy vyrážíme v pátek „po práci“ – v 18:00 hod.
- atraktivní termíny 25. 9. – 1. 10. 2020 a 27. 10. - 2. 11.2020 zahrnují vždy jeden den státního svátku, a vy si díky tomu vyčerpáte pouhé dva nebo tři dny dovolené
- první noc přespíme ve Skopje, zbývající tři noci spíme ve stejném hotelu – díky „hvězdicovému“ stylu výletů budeme využívat stejné zázemí bez stresujícího maratonu balení a vybalování
- během ubytování v Ohridu jsou snídaně i večeře zahrnuty v ceně zájezdu
- vždy vám bude dělat společnost český průvodce

O hotelu
Ubytování ve Skopje i u jezera Ohrid bude zajištěno v hotelech kategorie 3* nebo 4*. Konkrétní hotel neuvádíme, ale můžete se těšit na příjemné ubytování.

Stravování
V ceně zájezdu jsou zahrnuty 4x snídaně a 3x večeře. Snídaně jsou podávány formou švédských stolů, večeře mohou být servírované. Nápoje v ceně zahrnuty nejsou. Severní Makedonie je levnou destinací. Pokud máte rádi víno, doporučujeme k večeři vyzkoušet sklenku výborného místního vína.

Důležitá upozornění
Experitour si, především v závislosti na počasí nebo dopravě, vyhrazuje právo změnit naplánovaný program. Změnou programu se rozumí, že některá výše zmíněná místa nemusíme navštívit vůbec. Náš tým ale udělá maximum pro to, abyste o nic nepřišli.

Cena zahrnuje
- dopravu klimatizovaným autobusem s TV, WC
- 4x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu kategorie 3* nebo 4*
- 4x snídani
- 3x večeři
- služby zkušeného průvodce během celého zájezdu
- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje
- vstupenky do navštívených objektů
- cestovní pojištění (možné sjednat v CK)

1. den
Z Prahy odjíždíme v 18.00 hod. a míříme směrem na Brno, kde proběhne přibližně ve 20.30 hod. nástup dalších účastníků zájezdu. Po dosažení posledního nástupního místa – Bratislavy – nás čeká noční přejezd Maďarska a Srbska.

2. den
V odpoledních hodinách dorazíme do hlavního města Severní Makedonie Skopje. Dle času příjezdu proběhne nejprve ubytování, nebo prohlídka centra města s průvodcem a ubytování až následně. Skopje se za poslední dekádu hodně proměnilo. Ukážeme vám modernizovaná náměstí i reprezentativní budovy.

3. den
Po snídani zamíříme k jezeru Matka, jak toto vodní dílo nazývají Makedonci. V češtině bychom však správně přeložili název jako přehrada. Zelená okolní krajina v kombinaci s vodní hladinou jezera vykouzlí nádherný pohled na „kaňon“. Na břehu jezera ležící kostelík svatého Andreje už jen dokreslí pohled, kdy si řeknete, že Severní Makedonie stojí za to. Po návštěvě Matky se vydáme směr jezero Ohrid. Příjezd do hotelu, ubytování, večeře.

4. den
Dobře nasnídaní se vydáme na druhou stranu Ohridského jezera až téměř k albánské hranici. Naším cílem je klášter sv. Nauma pocházející z 10. století. Samotnému Ohridskému jezeru říkají místní „Makedonské moře“. A tento název má po právu. Proto se za příznivého počasí cestou zpět zastavíme na jedné z pláží, kde se sami přesvědčíte. V podvečer se podíváme do samotného města Ohrid. Malebné uličky u stejnojmenného jezera, kostelíky i pohled na samotné město a jezero z místní pevnosti budou tečkou za tímto dnem. Večer návrat do hotelu, večeře.

5. den
Jak už jste mohli poznat u našich ostatních poznávacích zájezdů, občas si část programu necháme jako překvapení. A tak tomu bude i 5. den zájezdu do Severní Makedonie. Snad vám jen prozradíme, že se vydáme za panenskou přírodou a horskými scenériemi. Projdeme se po horách. A komu by se nechtělo chodit, nabídneme alternativní program. Večer návrat zpět do hotelu v Ohridu, večeře.

6. den
Naposledy si vychutnáme hotelovou snídani a vydáme se směr Česká republika. Cestou se ještě porozhlédneme po makedonské scenérii a bude nás čekat přejezd Srbska a Maďarska.

7. den
V ranních nebo dopoledních hodinách příjezd zpět do ČR.

Popis destinace

Panenská příroda, nádherné hory, Ohridské jezero ležící v nadmořské výšce cca 700 metrů a jeho průzračná voda i rychle se proměňující hlavní město Skopje. To jsou hlavní důvody, proč byste se měli vydat do Severní Makedonie. Během zájezdu vás čeká pohodlná autobusová doprava, komfortní ubytování ve 3* nebo 4* hotelech, polopenze i zkušení průvodci.

Doprava

Maximální pohodlí vám nabídnou autobusy značek Mercedes, Setra nebo Neoplan. Samozřejmostí je klimatizace, TV a WC. Na palubě si můžete zakoupit chlazené nápoje včetně piva.

Mapa

Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek