Filtr

Základní informace
Panenská příroda, pohoří Karpaty, Drákulův hrad Bran i historická města Sibiu, Brašov, Sigishoara nebo třeba Alba Iulia. Během 4 denního zájezdu do Rumunska poznáte, že tato země nemá již nic společného s Rumunskem, které někteří z nás poznali za dob socialismu. Na vlastní oči se přesvědčíte, že se jedná o krásnou zemi, do které se vždy budete rádi vracet.

Doprava
Letecká doprava z Prahy je zajišťována na linkách ČSA . Jedná se o přímé lety z Prahy. Uvedená cena je pouze s kabinovým zavazadlem o rozměrech (55 x 45 x 25 cm). Zavazadlo k odbavení 23 kg je možné přikoupit za 650 Kč/1 směr.
Transfer z/na letiště může být zajištěn taxi, minibusem, dodávkou či autobusem. Doprava v rámci jednotlivých výletů je zajištěna turistickými autobusy vč. klimatizace, TV, WC.

Vše důležité v bodech
- atraktivní termíny zájezdu, které zahrnují vždy jeden den volna ve formě státního svátku (1.5. nebo 8.5.)
- postačí vám pouze 1 den dovolené kvůli zájezdu si nebudete muset brát dovolenou
- ubytování v jednom hotelu, ze kterého uskutečníme tzv. hvězdicové výlety
- není třeba tak každý den balit, vybalovat a měnit ubytování
- při ubytování v hotelu je v ceně zájezdu vždy zahrnuta snídaně i večeře
- zájezdem vás bude provázet český průvodce, hovořící rumunsky

O hotelu
Komfortní ubytování kategorie ****, večerní relax v sauně, snídaně i večeře formou bufetu, krásné prostředí horského střediska s názvem Predeal a stylová restaurace. Takto bychom mohli jmenovat hlavní charakteristiky hotelu Rozmarin, jehož historie sahá do roku 1936, kdy byla budova hotelu postavena. Od té doby prošel rozsáhlými rekonstrukcemi a dnes nabízí svým klientům příjemné ubytování, které uspokojí i náročnější klientelu.

Poloha a popis
Hotel Rozmarin**** se nachází v horské obci Predeal v nadmořské výšce 1050 metrů nad mořem Je na ideálním strategickém místě, odkud každý uskutečňujeme tzv. hvězdicové výlety. Neměníme ubytování, což je velice pohodlné. Někteří klienti říkají, že zde dávají lišky dobrou noc. Párkrát jsme u hotelu dokonce viděli medvěda - nebojte se, naučíme vás základy rumunštiny a s medvědy se vždy dohodnete :)

Pokoje
Všechny pokoje jsou vybaveny TV, ústředním topením, telefonem, lednicí s mini barem, koupelnou se sprchovým koutem a wc. K dispozici jsou jednolůžkové, dvoulůžkové i třílůžkové pokoje. Na vyžádání můžeme ověřit dostupnost apartmánu pro 4 osoby. Ve všech pokojích je zdarma WI-FI. Všechny pokoje (kromě apartmánů ve 4. patře) mají k dispozici balkon.

Důležitá upozornění
Změna programu vyhrazena.

CK Experitour nemůže v případě špatného počasí garantovat cestu lanovkou a návštěvu vrchu Babele, ani návštěvu jezera Balea Lac.

Služby hotelu
K večernímu posezení vás bude lákat krásná restaurace, která je laděna do loveckého stylu. Stoly z masivního dřeva i dvoupatrové uspořádání restaurace s krbem vám zpříjemní večerní posezení. V hotelu se nachází sauna (8-20 hodin), která je pro klienty zdarma. Dále je k dispozici také fitness (rovněž zdarma), non-stop recepce, lobby bar a konferenční místnost. Do všech pater hotelu vede výtah.

Cena zahrnuje
- leteckou dopravu z Prahy do Bukurešti (Otopeni) a zpět
- transfer letiště - hotel - letiště
- autobusovou dopravu na místě
- 3x ubytování v hotelu Rozmarin****, 3x snídaně, 3x večeře
- služby českého průvodce
- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje
- vstupy do objektů a jízdné na lanovky (pro vstup na všechny památky a lanovky počítejte 250 RON, asi 1500 Kč)
- cestovní pojištění - možné sjednat (pouze při objednání zájezdu) v CK od 49 Kč/den

Informace o programu
Vydejte se s CK Experitour do zapomenutého, ale krásného Rumunska, kterému se také přezdívá Perla Balkánu. Ubytováni budete v moderních hotelech ve dvoulůžkových pokojích. V ceně je zahrnuta také snídaně a večeře.

1. den
Odlet z Prahy v 11:40 hod. s leteckou společností ČSA, přílet do Bukurešti v 14:35 hod., letiště Henri Coanda (OTP). Po příletu následuje transfer do obce Predeal (cca 2 hodiny), kolem 15. hodiny příjezd do hotelu, ubytování, volný program, večer přivítání českým průvodcem, večeře.

2. den
Po snídani se vydáme na Drákulův hrad Bran, jehož historie sahá až do 14. století. Hrad se nachází v malebné krajině transylvánských Alp, v nadmořské výšce přibližně 770 m. n. m. Postava hraběte Drákuly pochází ze Stokerova románu a navazuje na historickou postavu valašského knížete Vlada Tepeše, který se proslavil právě svou krutostí. Odpoledne se podíváme do nedalekého města Brašov, kde budeme moci obdivovat Černý kostel (katedrálu), údajně největší stavbu svého druhu mezi Vídní a Istanbulem. Budete mít také možnost vyjížďky lanovkou přímo z centra města na přilehlý vrchol Tampa.
Podvečerní návrat do hotelu, večeře.

3. den
Ráno po snídani zamíříme do obce Busteni, odkud vyjedeme lanovkou na vrchol Babele, do nadmořské výšky přes 2 200 m. n. m. Vydáme se na nenáročnou procházku a za příznivého počasí budeme moci vystoupat až na nejvyšší vrchol pohoří Bucegi, Omu (2 507 m. n. m.) nebo se projdeme přes náhorní planiny. Odpoledne se přesuneme do sousedního města Sinaia a navštívíme zámek Peleš. Stavba postavená až na konci 19. století sloužila jako letní sídlo rumunského krále Carola I. Pestře zdobený interiér i krásná okolní krajina nadchne snad každého návštěvníka.
Návrat do hotelu, večeře.

4. den
Snídaně, rozloučení s českým průvodcem, kolem 11. hodiny dopoledne transfer z hotelu na letiště (cca 2 hodiny), v 15:20 hod. odlet s ČSA do Prahy, přílet do Prahy v 16:15 hod..

Popis destinace

Panenská příroda i okouzlující historická města, dechberoucí pohoří Karpaty nebo s hrabětem Drákulou spjatý tajemný hrad Bran – to a mnohem víc jsou pádné důvody, proč by tento zájezd rozhodně neměl uniknout vaší pozornosti. Během šesti dní vás přesvědčíme o tom, že Rumunsko už dávno není tím, čím pro některé z nás možná bylo za dob socialismu. Země, které se zcela právem přezdívá „perla Balkánu“, vás chytne za srdce a opouštět ji budete jen velice neradi. Vydejte se s Experitour vstříc rumunskému dobrodružství a připravte se na spoustu nových zážitků. Zasloužený odpočinek si užijete díky ubytování v moderním čtyřhvězdičkovém hotelu, kde na vás kromě dvoulůžkových pokojů čekají i v ceně zahrnuté snídaně a večeře.

Doprava

Maximální pohodlí na vás čeká v autobusech značek Mercedes, Setra nebo Neoplan. Samozřejmostí je klimatizace, TV a WC. Na palubě si můžete zakoupit chlazené nápoje včetně piva.

Mapa

Podobné produkty


Rumunsko - Transylvánie

Rumunsko Transylvánie aneb to nejlepší z Rumunska

1.4. - 6.4.2021

Počet nocí: 5

Autobus

Polopenze

Více informací
Předcházející snímek
Následující snímek