Rumunsko - Transylvánie

od 6 490 Kč
Doprava Autobus
Strava Polopenze
Wi-Fi
TV

Filtr

Základní informace
Panenská příroda, pohoří Karpaty, Drákulův hrad Bran i historická města Sibiu, Brašov, Sigishoara nebo třeba Alba Iulia. Během 6 denního zájezdu do Rumunska poznáte, že tato země nemá již nic společného s Rumunskem, které někteří z nás poznali za dob socialismu. Na vlastní oči se přesvědčíte, že se jedná o krásnou zemi, do které se vždy budete rádi vracet.

Doprava
Doprava je zajišťována moderními autobusy značek Mercedes, Setra či Bova vybavenými klimatizací, WC a TV. V autobuse je možné zakoupit chlazené nápoje včetně piva.

Nástupní místa
Bez příplatku: Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí, Brno, Břeclav, Bratislava.
Svoz s příplatkem: Ostrava, Frýdek-Místek, Hranice, Lipník nad Bečvou, Olomouc, Prostějov, Vyškov (690 Kč/osobu). V případě nenaplnění potřebné kapacity může být svoz zajištěn i veřejnou dopravou (vlak, linkový autobus).

Vše důležité v bodech
- v den odjezdu vyjíždíme z Prahy až v 19 hodin,
- atraktivní termíny zájezdu, které obsahují vždy jeden den volna ve formě státního svátku 25.10.-30.10. 2019, 30.4.-5.5. 2020 i 7.5.-12.5. 2020
- v tyto termíny Vám postačí pouze 2 dny dovolené,
- všechny tři noci ubytování zůstáváme ve stejném hotelu, ze kterého uskutečníme tzv. hvězdicové výlety. Není třeba tak každý den balit, vybalovat a měnit ubytování,
- při ubytování v hotelu je v ceně zájezdu vždy zahrnuta snídaně i večeře,
- zájezdem vás bude provázet český průvodce, hovořící rumunsky.

O hotelu
Hotel Rozmarin****
Komfortní ubytování kategorie ****, večerní relax v sauně, snídaně i večeře formou bufetu, krásné prostředí horského střediska s názvem Predeal a stylová restaurace. Takto bychom mohli jmenovat hlavní charakteristiky hotelu Rozmarin, jehož historie sahá do roku 1936, kdy byla budova hotelu postavena. Od té doby prošel rozsáhlými rekonstrukcemi a dnes nabízí svým klientům příjemné ubytování, které uspokojí i náročnější klientelu.

V případě naplnění kapacity hotelu Rozmarin nabízíme ubytování ve vedlejším 3* hotelu Art Montana.

Poloha a popis
Hotel Rozmarin se nachází v horské obci Predeal v nadmořské výšce 1050 m.n.m. Je na ideálním strategickém místě, odkud každý uskutečňujeme tzv. hvězdicové výlety. Neměníme ubytování, což je velice pohodlné. Někteří klienti říkají, že zde dávají lišky dobrou noc. Párkrát jsme u hotelu dokonce viděli medvěda - nebojte se, naučíme vás základy rumunštiny a s medvědy se vždy dohodnete :)

Pokoje
Všechny pokoje jsou vybaveny TV, ústředním topením, telefonem, lednicí s mini barem, koupelnou se sprchovým koutem a WC. K dispozici jsou jednolůžkové, dvoulůžkové i třílůžkové pokoje. Na vyžádání můžeme ověřit dostupnost apartmánu pro 4 osoby. Ve všech pokojích je zdarma WI-FI. Všechny pokoje (kromě apartmánů ve 4. patře) mají k dispozici balkon.

Stravování
V ceně zájezdu je zahrnuta snídaně i večeře (obojí formou bufetu - jedná se tak, co se množství týče, o neomezenou konzumaci). K večeři je zdarma voda a k zakoupení další nápoje za příznivé ceny - výborné rumunské víno (sklenička 8 lei - asi 44 Kč, láhev 0,75 L 39 lei - asi 214 Kč), točené pivo (0,4 L asi 39 Kč) a mnoho dalšího.

Důležitá upozornění
Změna programu vyhrazena.

CK Experitour nemůže v případě špatného počasí garantovat cestu lanovkou a návštěvu vrchu Babele, ani návštěvu jezera Balea Lac.

Cena zahrnuje
- dopravu autobusem s TV, WC a klimatizací
- 3x ubytování v hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
- 3x snídaně
- 3x večeře
- průvodce po celou dobu zájezdu
- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje
- vstupy do objektů a jízdné na lanovky (pro vstup na všechny památky a lanovky počítejte 250 RON, asi 1500 Kč)
- cestovní pojištění - možné sjednat (pouze při objednání zájezdu) v CK

Informace o programu
Vydejte se s CK Experitour do zapomenutého, ale krásného Rumunska, kterému se také přezdívá Perla Balkánu. Ubytováni budete v moderních hotelech ve dvoulůžkových pokojích. V ceně je zahrnuta také snídaně a večeře.

1. den
Náš program začíná v 19 hodin odjezdem z Prahy, nástup v Brně 21:30, možný nástup také v Bratislavě či kdekoli na trase Praha - Brno - Bratislava. Noční přejezd Maďarska.

2. den
V odpoledních hodinách příjezd do města Sibiu, dle počasí buď prohlídka města nebo výjezd autobusem až k jezeru Bale Lac (2 034 m. n. m.), nebo pomocí lanovky. V odpoledních hodinách odjezd do města Predeal, ubytování, večeře.

3. den
Po snídani se vydáme na Drákulův hrad Bran, jehož historie sahá až do 14. století. Hrad se nachází v malebné krajině transylvánských Alp, v nadmořské výšce přibližně 770 m. n. m. Postava hraběte Drákuly pochází ze Stokerova románu a navazuje na historickou postavu valašského knížete Vlada Tepeše, který se proslavil právě svou krutostí.
Odpoledne se podíváme do nedalekého města Brašov, kde budeme moci obdivovat Černý kostel (katedrálu), údajně největší stavbu svého druhu mezi Vídní a Istanbulem. Budete mít také možnost vyjížďky lanovkou přímo z centra města na přilehlý vrchol Tampa.
Podvečer návrat do hotelu, večeře.

4. den
Ráno po snídani zamíříme do obce Busteni, odkud vyjedeme lanovkou na vrchol Babele, do nadmořské výšky přes 2 200 m. n. m. Vydáme se na nenáročnou procházku a za příznivého počasí budeme moci vystoupat až na nejvyšší vrchol pohoří Bucegi, Omu (2 507 m. n. m.) nebo se projdeme přes náhorní planiny.
Odpoledne se přesuneme do sousedního města Sinaia a navštívíme zámek Peleš. Stavba postavená až na konci 19. století sloužila jako letní sídlo rumunského krále Carola I. Pestře zdobený interiér i krásná okolní krajina nadchne snad každého návštěvníka. Návrat do hotelu, večeře.

5. den
Ráno opustíme náš hotel a zamíříme do historického města Sibiu nebo na Transfagarašskou magistrálu (podle toho jaká místa navštívíme druhý den zájezdu). Čeká nás prohlídka města s průvodcem. Opravené domy, zrekonstruované kostely i upravená náměstí dokazují, že Sibiu bylo po právu vyhlášeno pro rok 2007 evropským městem kultury. Večer nás čeká návrat do ČR, noční transfer přes Maďarsko a Slovensko.

6. den
Ráno nebo během dopoledne návrat zpět do ČR.
Změna programu vyhrazena.

CK Experitour nemůže v případě špatného počasí garantovat cestu lanovkou a návštěvu vrchu Babele, ani návštěvu jezera Balea Lac.

Popis destinace

Panenská příroda, pohoří Karpaty, Drákulův hrad Bran i historická města Sibiu či Brašov. Během šestidenního zájezdu do Rumunska poznáte, že tato země nemá již nic společného s Rumunskem, které někteří z nás poznali za dob socialismu. Na vlastní oči se přesvědčíte, že se jedná o krásnou zemi, do které se vždy budete rádi vracet.

Doprava

Maximální pohodlí na vás čeká v autobusech značek Mercedes, Setra nebo Neoplan. Samozřejmostí je klimatizace, TV a WC. Na palubě si můžete zakoupit chlazené nápoje včetně piva.

Mapa

Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek