Nic nenalezeno
Thassos

Ostrov Thassos, neobjevený poklad řeckých moří. S obvodem 104 km skýtá tento ostrov na malé ploše neuvěřitelné bohatství přírodních krás, průzračné moře, malebné horské vesničky, antické památky a poklidná řecká atmosféra. To vše je naše nová destinace Thassos. 

Dovolená na Thassosu se může díky všemu, co Thassos nabízí, stát velice snadno výjimečnou. A ostrov sám o sobě je vysoce návykový v tom nejlepším slova smyslu. Jeho výjimečnost je patrná již na první pohled z paluby trajektu. Přivítají Vás hluboké borovicové lesy a vysoké hory. Ve vnitrozemí ostrova najdete potůčky s vodopády a koupací jezírka. Průzračné čisté moře, menší klidné i komerční pláže s oblázky nebo jemným pískem, to vše dělá z Thassosu nádherné místo pro vaši letní dovolenou. Na Thassosu je v současné době 7 pláží oceněných modrou vlajkou. 
Pro milovníky přírody je Thassos nezapomenutelný. Můžete cestovat po horách a vyjet na nejvyšší horu Ipsario – 1 204 m. Zaručujeme, že výhled vám vezme dech. Můžete navštívit horské vesničky ve výšce až 700 m. nad mořem, kde uslyšíte jen cikády a vychutnáte si pohled na nádhernou přírodu kolem. Pokud zatoužíte po historii, tak i v této oblasti má Thassos, co nabídnout. Najdete tu nádherné spojení archeologie a průzračného moře na pozadí bílých mramorových skal v místě zvaném Aliki. Další zajímavé památky najdete v hlavním městě Limenas včetně nově zrekonstruovaného archeologického muzea. Na Thasossu se hojně pěstují olivovníky a místní olivový olej a olivy jsou výtečnou pochoutkou. Při procházkách můžete často spatřit včelí úly a thasosský med je také vyhlášený.

Přihlaste se k odběru novinek
Tento web používá soubory cookies, které nám pomáhají k fungování stránek, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam.