Advent v Salzburgu

od 860 Kč
Destinace
Doprava Autobus
Strava Bez stravování

Filtr

Základní informace
Pojeďte se s námi podívat do předvánočního Salzburgu a nasát jeho jedinečnou sváteční náladu. S naším průvodcem se dozvíte něco o jeho historii, projdete se malebnými uličkami vánočně vyzdobeného města, navštívíte vánoční trhy a ochutnáte místní speciality. Svůj program si však můžete sestavit i sami.

Doprava
Doprava je zajištěna klimatizovaným autobusem s TV, WC

Nástupní místa
Trasa I: (sobota - 30.11., 7.12., 14.12., 21.12.): Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice, Kaplice
- Praha - ulice Na Florenci (u Manifesto Market)
- Benešov - ČS Benzina
- Tábor - ČS Benzina (ul Soběslavská - u Mc Donald´s)
- České Budějovice - ČS MOL /ul. Na Dlouhé louce - u Kauflandu)
- Kaplice - ČS MOL (ul. Českobudějovická 2797)

Trasa II. (neděle - 8.12., 15.12.): Praha, Příbram, Písek, České Budějovice, Kaplice
- Praha - ulice na Florenci (u Manifesto Market)
- Příbram - ČS EuroOil (u Motorestu Dubenec)
- Písek - ČS MOL (ul. Hradišťská)
- České Budějovice - ČS MOL (ul. Na Dlouhé louce - u Kauflandu)
- Kaplice - ČS MOL (ul. Českobudějovická 279)

Přesné časy odjezdu z jednotlivých nástupních míst Vám budou zaslány spolu s informacemi o zájezdu 7 dní před konkrétním termínem zájezdu.

Důležitá upozornění
Odjezdové časy jsou závazné. V Praze se prosím dostavte nejpozději 15 minut před plánovaným odjezdem, v ostatních nástupních místech stačí 5 minut předem.

Cena zahrnuje
- dopravu klimatizovaným autobusem s TV, WC
- služby průvodce po celou dobu výletu

Cena nezahrnuje
- vstupné do objektů
- kapesné - doporučená částka 30 - 40 €
- cestovní pojištění

Informace o programu
Odjezd z Prahy ráno v 05:30 hod. Možnost nástupu v dalších městech po trase. Příjezd do Salzburgu je plánován kolem 11. hodiny.

Vaší první zastávkou, během cca 2 hodinové prohlídky města s průvodcem, bude zevnějšek zámku Mirabell od kterého budete mít úžasný výhled na pevnost Hohensalzburg. V jeho zahradách se nachází adventní trh na kterém můžete okusit tradiční pochoutky.
Cesta bude pokračovat přes známý most Makartsteg, sloužící jen pro pěší, jež vám nabídne jeden z nejlepších výhledů "od řeky" na Salzburg. Tip pro zamilované: stejně jako v Paříži, i zde si na most můžete pověsit zámeček jako symbol své lásky a klíček následně zahodit do řeky. Dojdete až k rodnému domu W. A. Mozarta, ve kterém najdete jeho muzeum.Fakultativně můžete tuto památku navštívit v době osobního volna a prohlédnout si např. první hudební nástroje slavného skladatele a osobní předměty z jeho života.
Zakrátko se již ocitnete na náměstí Domplatz a Residenzplatz, kde se již nachází historický vánoční trh Christkindlmarkt. Na trzích se odehrává bohatý program - jako například zpěv chorálů či koncerty dechových orchestrů. Pro návštěvníky je připraveno mnoho stánků s vánočním zbožím, horkým svařákem, pečenými kaštany, praženými mandlemi a dalšími specialitami.

Během osobního volna se můžete vydat na jednu ze salzburgských dominant, a to na pevnost Hohensalzburg, na kterou se dá vyjet lanovkou či dojít po svých. Na vrcholu hradu vás čeká překrásný výhled na město. Vaším dalším cílem může být i ochutnávka originálních Mozartových koulí, které si můžete dopřát v cukrárně u Fürsta, jež se nachází jen pár kroků od Dómu či nejznámější ulička města Getreidegasse (v českém překladu Obilná ulička), na níž najdete luxusními butiky, obchůdky s tradičním zbožím a jedinečné podniky.

Předpokládaný odjezd je v 17:30. Přesný čas odjezdu vám sdělí průvodce na místě. Příjezd do Prahy o půlnoci.

Změna programu vyhrazena.

Základní informace o destinaci
Rakousko je vnitrozemská země ve střední Evropě a vzhledem ke svému téměř 600 km dlouhému území sousedí celkem s osmi státy. Jeho kostru tvoří Alpy a dopravní osu řeka Dunaj.

Alpy zaujímají asi 60 % plochy země a probíhají v několika pásmech od západu na východ. Centrální horské pásmo – Taury – se dělí na Vysoké s nejvyšší horou Grossglockner (3797 m) a Nízké (2863 m) na východě. Pokračováním Taur na západ jsou Zillertálské a Ötztalské Alpy, na italských hranicích přerušené komunikačně důležitým průsmykem Brenner (1371 m). Toto pásmo končí na švýcarských hranicích masivem Silvretta a Rätikon. Po obou stranách centrálního krystalického pásma se táhnou divoká a rozeklaná pohoří vápencových Alp, která se na východě spojují. Na severu jsou nejvyšší masivy Dachsteinu (2996 m) a Hochkönigu (2941 m), na jihu Karnské Alpy (2780 m) a Karavanky tvoří hranici s Itálií a Slovinskem. Vápencové Alpy se snižují k východu do údolí Dunaje, na jihovýchod do pahorkatin Štýrska a Burgenlandu.

Severovýchod vyplňuje úrodná Vídeňská pánev s vápencovými pahorky, které představují výběžky Vídeňského lesa. Za Litavskými vrchy na hranicích s Maďarskem leží bažinami obklopené velké a mělké Neziderské jezero. Na sever od údolí Dunaje se rozkládá Rakouská žulová plošina (přes 1000 m) táhnoucí se až k pohraniční Šumavě.

Dunaj, druhá největší řeka Evropy, protéká severním Rakouskem od západu na východ a jeho velké přítoky a zdrojnice Inn, Salzach, Enns, Müra, Dráva a další odvodňují téměř celé Rakousko a člení Alpy dlouhými a hlubokými údolími. Pouze malé Voralbersko na západě je odvodňováno do hraničního Bodamského jezera a Rýna.

Mapa

Podobné produkty


Advent ve Vídni

Rakousko
Advent ve Vídni - Rakousko
First Minute

5.12. - 5.12.2020

Počet nocí: 0

Autobus

Bez stravování

Více informací
Předcházející snímek
Následující snímek