Filtr

Základní informace
Už jste někdy byli v ledové jeskyni? A co teprve v té vůbec největší na světě?
Vydejte se s námi do rakouského Eisriesenwelt, zrmzlého království, které za svůj téměř stoletý provoz už uvítalo miliardy návštěvníků z celého světa.

Toto království přírodních ledových soch, které jsou i několik pater vysoké, začalo v pohoří vznikat před 100 miliony let. Pohybem hornin docházelo k trhlinám, které se erozí postupně rozšiřovaly až do současné délky 42km. Stáří ledu v jeskyni je přibližně 1000 let.

Návštěva Eisriesenwelt je velkým dobrodružstvím: je potřeba se teple obléci, protože uvnitř se drží konstantní teplota lehce pod nulou. Také si nezapomeňte pevnou obuv. Během návštěvy zdoláme dohromady 134 výškových metrů a v nejzazším bodě se ocitneme 400m pod povrchem a 1km v nitru hory.

Po návštěvě jeskyně se ještě pokocháme malebným Salzburkem, rodištěm samotného W.A. Mozarta. Město patří od roku 1996 do světového kulturního dědictví UNESCO. Projdeme si překrásné mirabellské zahrady a historické centrum města, včetně údajně nejkrásnější nákupní ulice Getreidegasse, v českém překladu Obilné uličky.

Doprava
Doprava je zajišťována klimatizovaným autokarem s TV a WC.

Cena zahrnuje
Dopravu klimatizovaným autobusem z daného místa k Eisriesenwelt, do Salcburku a zpět, prohlídku míst s průvodcem a jeho služby po celou dobu výletu.

Cena nezahrnuje
V ceně není zarhnut vstup do jeskyně a lanovka, které je nutno uhradit na místě. Mějte prosím připravenou přesnou částku: € 22 za dospělého, € 17 za mládež 15-18 let, € 13 za děti 5-14 let.

Informace o programu
Harmonogram výletu
4:00 odjezd od Hlavního nádraží
4:30 nástup Benzina Benešov (jižní směr)
5:15 nástup Hlavní nádraží Tábor
6:20 nástup České Budějovice, čerpací stanice MOL u Kauflandu
10:00 příjezd na parkoviště Eisriesenwelt
10:00-13:00 návštěva jeskyní Eisriesenwelt (cesta lanovkou ke vstupu do jeskyně + prohlídka)
14:30-17:00 prohlídka Salzburgu
20:50 výstup České Budějovice, čerpací stanice OMV u Kauflandu
22:00 výstup Tábor HN
22:45 výstup OMV Benešov
23:45 výstup Praha Hl.n.

Základní informace o destinaci
Rakousko je vnitrozemská země ve střední Evropě a vzhledem ke svému téměř 600 km dlouhému území sousedí celkem s osmi státy. Jeho kostru tvoří Alpy a dopravní osu řeka Dunaj.

Alpy zaujímají asi 60 % plochy země a probíhají v několika pásmech od západu na východ. Centrální horské pásmo – Taury – se dělí na Vysoké s nejvyšší horou Grossglockner (3797 m) a Nízké (2863 m) na východě. Pokračováním Taur na západ jsou Zillertálské a Ötztalské Alpy, na italských hranicích přerušené komunikačně důležitým průsmykem Brenner (1371 m). Toto pásmo končí na švýcarských hranicích masivem Silvretta a Rätikon. Po obou stranách centrálního krystalického pásma se táhnou divoká a rozeklaná pohoří vápencových Alp, která se na východě spojují. Na severu jsou nejvyšší masivy Dachsteinu (2996 m) a Hochkönigu (2941 m), na jihu Karnské Alpy (2780 m) a Karavanky tvoří hranici s Itálií a Slovinskem. Vápencové Alpy se snižují k východu do údolí Dunaje, na jihovýchod do pahorkatin Štýrska a Burgenlandu.

Severovýchod vyplňuje úrodná Vídeňská pánev s vápencovými pahorky, které představují výběžky Vídeňského lesa. Za Litavskými vrchy na hranicích s Maďarskem leží bažinami obklopené velké a mělké Neziderské jezero. Na sever od údolí Dunaje se rozkládá Rakouská žulová plošina (přes 1000 m) táhnoucí se až k pohraniční Šumavě.

Dunaj, druhá největší řeka Evropy, protéká severním Rakouskem od západu na východ a jeho velké přítoky a zdrojnice Inn, Salzach, Enns, Müra, Dráva a další odvodňují téměř celé Rakousko a člení Alpy dlouhými a hlubokými údolími. Pouze malé Voralbersko na západě je odvodňováno do hraničního Bodamského jezera a Rýna.

Mapa

Podobné produkty


Advent v Salzburgu

Rakousko
Advent v Salzburgu - Rakousko
First Minute

28.11. - 28.11.2020

Počet nocí: 0

Autobus

Bez stravování

Více informací

Advent ve Vídni

Rakousko
Advent ve Vídni - Rakousko
First Minute

5.12. - 5.12.2020

Počet nocí: 0

Autobus

Bez stravování

Více informací
Předcházející snímek
Následující snímek