Nic nenalezeno
Jamajka-shutterstock_1376720696

Bílé pláže, tyrkysově modré moře, procházka uprostřed vodopádů, šnorchlování mezi exotickými rybami, pravý jamajský rum, třtinový cukr, rytmy reggae i vůně marihuany. Tato slova asi nejvíce charakterizují zemi, kterou bychom mohli bez nadsázky nazvat perlou Karibiku.

Jamajka je samostatný ostrovní stát, který se nachází v Karibském moři, asi 150 kilometrů jižně od Kuby. Žijí zde necelé 3 miliony obyvatel. Časový posun oproti ČR je minus 6 hodin. Oficiálním jazykem je angličtina. Občané ČR nepotřebují vízum. Nejsou vyžadována žádná speciální očkování.

 

POČASÍ
Na Jamajku se můžete vypravit kdykoli během celého roku. Teplota je stálá a pohybuje se v rozmezí 26–30 °C. Hlavní sezóna je prakticky v celém Karibiku od prosince do března, čemuž odpovídají také ceny hotelů. Ty klesají v dubnu a květnu, přičemž počasí zůstává ideální. V období od června do září se mohou častěji vyskytovat krátké přeháňky.

 

DOPRAVA
Leteckou dopravu do cílového místa Montego Bay zajišťujeme na pravidelných linkách tradičních leteckých dopravců. Odlety jsou přímo z Prahy, většinou se dvěma přestupy, jedním v Evropě a dalším v USA (nejčastěji v Atlantě nebo New Yorku). Na vyžádání je možné zajistit odlet z jiných evropských měst. V ceně zájezdu je zahrnut také transfer z letiště do hotelu a zpět. Vzdálenost z letiště do hotelů je necelých 80 km.

 

LOKALITA
V současné době nabízíme hotely na západě ostrova u města Negril, u pláže Seven Mile Beach, která je podle našeho názoru jednou z nejkrásnějších na Jamajce, možná i v celém Karibiku. Toto
místo si v 60. letech minulého století oblíbili hippies, kteří zde v té době přespávali u místních nebo přímo na plážích, bavili se a kouřili marihuanu. Také proto si tato lokalita získala přízvisko bezstarostného místa. Díky své rozloze i začlenění do chráněné oblasti (Negril Environmental Protection Area) si Negril včetně okolních pláží udržuje svou atraktivitu.

 

UBYTOVÁNÍ
Pro váš pobyt si můžete vybrat jak z nabídky luxusních resortů s programem ALL INCLUSIVE, tak příjemné ubytování střední kategorie a nakonec i to nejlevnější ubytování. Podívejte se do nabídky našich hotelů. S výběrem hotelu i lokality vám rádi poradíme.

 

DELEGÁTSKÉ SLUŽBY
Na Jamajce je k dispozici český nebo anglicky hovořící delegát. Je-li pro vás přítomnost česky hovořícího delegáta důležitá, zeptejte se nás, v jakém období bude k dispozici. Delegát vám vždy zajistí transfer z letiště do hotelu, poskytne základní informace o destinaci. Dále vám delegát CK nabídne fakultativní výlety. Telefonní kontakt na delegáta budete mít k dispozici ještě před odletem.

 

FAKULTATIVNÍ VÝLETY
Jamajka je rozmanitý ostrov, který nabízí mnohem více než jen kilometry písečných pláží. Kompletní nabídka fakultativních výletů bude prezentována až na místě. Již nyní však můžeme případné zájemce nalákat na procházku skrze vodopády Dunns River, město Montego Bay, vodopády Y. S. Falls nebo třeba na prohlídku továrny na nejznámější jamajský rum – Appleton. Ceny výletů se pohybují od 35 USD.

Přihlaste se k odběru novinek
Tento web používá soubory cookies, které nám pomáhají k fungování stránek, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam.