Advent v Budapešti

od 960 Kč
Destinace
Doprava Autobus
Strava Bez stravování

Filtr

Informace o programu
V ranních hodinách příjezd do Budapešti. Návštěva hradní čtvrti – Královský palác a Rybářská bašta. Odtud je krásný výhled na maďarský parlament a Dunaj. Poté se přesuneme na druhý břeh evropského veletoku. Procházka krásnou ulicí Váci. Odpoledne následuje individuální volno. Kolem 17. hodiny odjezd nazpět do ČR. Předpokládaný návrat do Prahy kolem 23. hodiny.

Změna programu vyhrazena!

Popis destinace
Maďarsko je vnitrozemským státem ležícím v mírném podnebném pásmu s 200 slunečnými dny za rok. Je také zajímavé svými často vyhledávanými a navštěvovanými termálními prameny, Balatonem i Neziderským jezerem, nebo národním parkem Aggetelek s největšími evropskými krápníkovými jeskyněmi. Nejvyšší horou je Kékes měřící 1015 metrů nad mořem.

Maďarská kuchyně je ovlivněna hlavně kuchyní bulharskou a slovenskou, vyznačuje se rozmanitými chutěmi i vzhledem. Klasickou součástí maďarské kuchyně se stala paprika nebo zakysaná smetana. Nejznámějším jídlem je bezesporu maďarský guláš, případně segedínský guláš, následují ho halušky s ovčím tvarohem nebo husté zeleninové polévky. Maďarsko je také proslulé svými lahodnými víny nebo pálenkami.

Budapešť je nejen hlavním městem Maďarska, ale i městem kultury, koncertů a umění. Rozkládá se na březích Dunaje a dělí se na tři části – Budín, Starý Budín a Péšť. Zároveň je i jediným velkoměstem na světě, ve kterém je více jak stovka termálních pramenů a studní majících nejrůznější léčivé vlastnosti a může se tedy pyšnit i přívlastkem „Lázeňské“. Lázně a termální koupaliště vybudovaná na těchto pramenech patří mezi velmi oblíbená a klienty hojně navštěvovaná místa.

V současné době nabízíme možnost prohlídky vánočně vyzdobené Budapešti včetně návštěvy adventních trhů.

Mapa

Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek