Advent v Budapešti

od 960 Kč
Destinace
Doprava Autobus
Strava Bez stravování

Filtr

Základní informace
Hlavní město Maďarska, osmé největší město Evropy, dva miliony obyvatel, Dunaj, guláš nebo tokajské víno. To a mnoho dalšího je spojeno s maďarskou metropolí, kam se společně vydáme. K prohlédnutí bude Královský palác, chrám sv. Matyáše a Rybářská bašta, odkud bude krásný výhled na Dunaj. Dále nás pak čeká ulice Váci, hlavní pěší a nákupní zóna v centru města. V odpoledních hodinách budeme mít možnost navštívit známé budapešťské vánoční trhy. Vydejte se s námi do Budapešti, poznejte krásné město a jeho adventní atmosféru.

Doprava
Doprava je zajištěna klimatizovaným autobusem s TV, WC.

Nástupní místa
Praha, Hlavní vlakové nádraží: 0:45 hod. – úroveň magistrály (Wilsonova ulice), směr Holešovice (venku před Fantovou kavárnou).
Humpolec: 2:00 hod. – čerpací stanice Benzina na silnici č. 34 u Vystrkova.
Jihlava: 2:15 hod. - čerpací stanice OMV u exitu 112 směr Brno.
Velké Meziříčí: 2:45 hod. hod. - čerpací stanice Shell mezi exity 134 a 141 směr Brno.
Brno: 3:30 hod. - Rooseveltova ulice, před restaurací Bohéma (Janáčkovo divadlo).
Břeclav: 4:15 hod. - čerpací stanice Shell na dálnici D2 mezi exity 41 a 48.

Časy odjezdů se mohou změnit, budou upřesněny v informacích k zájezdu nejpozději 7 dní před odjezdem.

Důležitá upozornění
Odjezdové časy jsou závazné. V Praze se prosím dostavte nejpozději 15 minut před plánovaným odjezdem, v ostatních nástupních místech stačí 5 minut předem.

Cena zahrnuje
- dopravu klimatizovaným autobusem s TV, WC
- prohlídku města s průvodcem a jeho služby po celou dobu výletu

Cena nezahrnuje
- fakultativní vstupy
- cestovní pojištění

Informace o programu
V ranních hodinách příjezd do Budapešti. Návštěva hradní čtvrti – Královský palác a Rybářská bašta. Odtud je krásný výhled na maďarský parlament a Dunaj. Poté se přesuneme na druhý břeh evropského veletoku. Procházka krásnou ulicí Váci. Odpoledne následuje individuální volno. Kolem 17. hodiny odjezd nazpět do ČR. Předpokládaný návrat do Prahy kolem 23. hodiny.

Změna programu vyhrazena!

Popis destinace
Maďarsko je vnitrozemským státem ležícím v mírném podnebném pásmu s 200 slunečnými dny za rok. Je také zajímavé svými často vyhledávanými a navštěvovanými termálními prameny, Balatonem i Neziderským jezerem, nebo národním parkem Aggetelek s největšími evropskými krápníkovými jeskyněmi. Nejvyšší horou je Kékes měřící 1015 metrů nad mořem.

Maďarská kuchyně je ovlivněna hlavně kuchyní bulharskou a slovenskou, vyznačuje se rozmanitými chutěmi i vzhledem. Klasickou součástí maďarské kuchyně se stala paprika nebo zakysaná smetana. Nejznámějším jídlem je bezesporu maďarský guláš, případně segedínský guláš, následují ho halušky s ovčím tvarohem nebo husté zeleninové polévky. Maďarsko je také proslulé svými lahodnými víny nebo pálenkami.

Budapešť je nejen hlavním městem Maďarska, ale i městem kultury, koncertů a umění. Rozkládá se na březích Dunaje a dělí se na tři části – Budín, Starý Budín a Péšť. Zároveň je i jediným velkoměstem na světě, ve kterém je více jak stovka termálních pramenů a studní majících nejrůznější léčivé vlastnosti a může se tedy pyšnit i přívlastkem „Lázeňské“. Lázně a termální koupaliště vybudovaná na těchto pramenech patří mezi velmi oblíbená a klienty hojně navštěvovaná místa.

V současné době nabízíme možnost prohlídky vánočně vyzdobené Budapešti včetně návštěvy adventních trhů.

Mapa

Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek