Nic nenalezeno
budapest-Fotka od Vined z Pixabay

Maďarsko je vnitrozemským státem ležícím v mírném podnebném pásmu s 200 slunečnými dny za rok. Je také zajímavé svými často vyhledávanými a navštěvovanými termálními prameny, Balatonem i Neziderským jezerem, nebo národním parkem Aggetelek s největšími evropskými krápníkovými jeskyněmi. Nejvyšší horou je Kékes měřící 1015 metrů nad mořem.

Maďarská kuchyně je ovlivněna hlavně kuchyní bulharskou a slovenskou, vyznačuje se rozmanitými chutěmi i vzhledem. Klasickou součástí maďarské kuchyně se stala paprika nebo zakysaná smetana. Nejznámějším jídlem je bezesporu maďarský guláš, případně segedínský guláš, následují ho halušky s ovčím tvarohem nebo husté zeleninové polévky. Maďarsko je také proslulé svými lahodnými víny nebo pálenkami.

Budapešť je nejen hlavním městem Maďarska, ale i městem kultury, koncertů a umění. Rozkládá se na březích Dunaje a dělí se na tři části – Budín, Starý Budín a Péšť. Zároveň je i jediným velkoměstem na světě, ve kterém je více jak stovka termálních pramenů a studní majících nejrůznější léčivé vlastnosti a může se tedy pyšnit i přívlastkem „Lázeňské“. Lázně a termální koupaliště vybudovaná na těchto pramenech patří mezi velmi oblíbená a klienty hojně navštěvovaná místa.

V současné době nabízíme možnost prohlídky vánočně vyzdobené Budapešti včetně návštěvy adventních trhů.

Přihlaste se k odběru novinek
Tento web používá soubory cookies, které nám pomáhají k fungování stránek, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam.