Nic nenalezeno
Švýcarsko-Davos

Davos, kolébku lyžování, by měl alespoň jednou za život navštívit každý milovník tohoto zimního sportu. Přijměte naše pozvání! Moderní zázemí, 307 kilometrů precizně upravených sjezdovek a lyžařských tras všech kategorií, 55 moderních lanovek a jistota sněhu až do dubna, to je Davos. Bije-li navíc vaše srdce pro večerní lyžování, freeride a bujaré Aprés Ski, je rozhodnuto. Letos se lyžuje ve švýcarském Davosu!

Lyžařský region Davos Klosters se rozprostírá v nadmořské výšce 1 560 až 2 843 m. Davos, který je centrem tohoto regionu, je taknejvýše položeným městem nejen ve Švýcarsku, ale zároveň v celé Evropě. Davos Klosters svým návštěvníkům nabízí šest moderních lyžařských areálů se sjezdovkami všech kategorií a Davos samotný zároveň nepřišel o genius loci půvabné horské vesničky, která se na konci 19. století stala vyhledávaným cílem milovníků zimních sportů – od bruslení
přes jízdy na saních až po lyžování. Počátky turismu jsou v Davosu spjaty se jménem doktora Alexandra Spenglera, který zde v roce 1853 otevřel kliniku pro pacienty s tuberkulózou. Léčivá síla horského vzduchu čaruje dodnes. V současnosti je švýcarský Davos pořadatelským městem Světového ekonomického fóra či hokejového turnaje Spengler Cup. Dávno již také neplatí, že jde o lokalitu zaslíbenou pouze movitým návštěvníkům.

Cesta autem do Davosu trvá z českých hranic pouhých 5 hodin a odměnou vám může být například 12 km dlouhý sjezd z vrcholku Weissfluhgipfel do Küblisu s celkovým převýšením přes 2 000 m. Kromě přírody si můžete užít také trochu poznávání – nabídku fakultativních výletů vám na místě představí náš průvodce. Co říkáte na výlet vlakem do městečka St. Moritz? Ikonickou Rhétskou dráhu zapsanou na seznamu UNESCO jistě nemusíme dlouho představovat.

V letošní nabídce Experitour si můžete vybrat z pěti hotelů různých kategorií. Ubytování s jedinečnou polohou (hotel Montana 2,5*, hotel Ochsen 3*, Kleines Palace 2*), moderní ubytování (hotel Strela 3*) či velmi oblíbené ubytování v Joseph’ House (2*). Součástí ceny zájezdu je vždy SKIPAS a ubytování se snídaní. Jako bonus můžou všichni naši klienti zdarma využívat praktické městské autobusy. Kompletní nabídku hotelů i variant dopravy najdete na našich webových stránkách. S výběrem vám rádi pomůžeme!

Přihlaste se k odběru novinek
Tento web používá soubory cookies, které nám pomáhají k fungování stránek, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam.