Parkování na letišti zdarma
Tokalis Boutique Hotel & Spa

Tokalis Boutique Hotel & Spa

Letecky z Brna
Snídaně
18.07. - 25.07.2024 (7 nocí)

Od 11 960 Kč za osobu

sleva až 3800 Kč

1-Řecko-Thesálie-Nea Anchialos

Široké pláže, průzračné moře, minimum turistů, skvělá gastronomie a příznivé ceny. Když k tomu přidáme i trochu řecké historie a krátký transfer z letiště (cca 15 minut), máme namíchaný koktejl, který můžeme nazvat bez nadsázky „Skvělá dovolená“. 

Letovisko Nea Anchialos je menší klidné městečko, nebo možná spíše větší vesnice o přibližně 7000 obyvatelích. Velikou výhodou je umístění v blízkosti letiště – transfer zabere přibližně 15 minut. Je to také místo, kam nedorazil masový turismus. Na plážích a v tavernách budete potkávat výhradně Řeky. Místo je rovněž vyhlášené skvělou gastronomií. Zajít si můžete do restaurací, které se nachází přímo u pláže, nebo se projít a za pár minut se dostanete do malebného přístavu, kde najdete další taverny. 

Pláže jsou lemované vzrostlými stromy pod kterými najdete během slunného dne příjemný stín. Na plážích se nachází lehátka, kterou jsou tradičně „za konzumaci“. Kdo by neznal – neplatí se žádný poplatek za lehátko, jen je třeba si u obsluhy objednat něco k pití či jídlu. 

Nadšeni budou také milovníci historie. Dnešní město je postavené na místě, kde se v době antiky nacházelo místo Pyrasos. Archeologové zjistili, že místo bylo obydlené už v době neolitu (asi 6000 let před Kristem). V docházkové vzdálenosti od hotelu tak naleznete archeologické naleziště. Vedle naleziště najdete místní kostelík. 

V Nea Anchialos nabízíme tři hotely – Protessilaos (3*), Laodamia (4*), Tokalis Boutique Hotel (4*), nebo ubytování ve studiích v apartmánovém domě Daidalos (3*). Výhodou všech ubytování je umístění v první řadě od moře – na pláž tak projdete místní park a jste u moře. Vybírat můžete ubytování se snídaní, polopenzí, nebo v případě studií bez stravy.

Stejně jako ve všech ostatních letních destinací je samozřejmostí český delegát, který se postará o vaší pohodovou dovolenou. A pokud budete cokoli potřebovat, je vám k dispozici 24/7.

Jako ve všech ostatních destinacích se i zde můžete těšit na zajímavé výlety. Vydat se budete moci na poloostrov Pelion za místní rozmanitou přírodou, skrze kterou se budete moci projet vyhlášeným vláčkem. Další z výletů vás zavede na ostrov Skiathos. Na výběr bude rovněž relaxační výlet během kterého se budete plavit po moři a prozkoumáte místní pláže i gastronomii. V neposlední řadě se budete moci vydat na Meteoru – kláštery, které jsou postaveny na strmých skalách. 

Přihlaste se k odběru novinek
Tento web používá soubory cookies, které nám pomáhají k fungování stránek, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam.