Parkování na letišti zdarma
Violetta

Violetta

Letecky z Brna
Snídaně
20.06. - 27.06.2024 (7 nocí)

Od 9 960 Kč za osobu

sleva až 5200 Kč

1-Řecko-Střední Řecko-Kamena Vourla

Průzračně čisté moře, pobřežní promenáda lemovaná kavárnami a tradičními tavernami i okolní termální prameny. To vše dokreslují majestátní hory, které vybíhají až do výšky 900 metrů nad moře. Kamena Vourla vás také potěší svou příjemnou velikostí – nejedná se o velké letovisko, ale i tak vám nabídne vše co budete během dovolené potřebovat. 

Kamena Vourla se nachází přibližně 170 km severně od Athén a 115 km od letiště Volos. Z pláže budete koukat na nedaleký ostrov Euboia, který od Kamene Vourly odděluje stejnojmenný záliv. Nedaleko se pak rozprostírají ostrovy Skiathos a Skopelos, kde se natáčel film Mamma Mia. 
Milovníky historie potěší blízkost místa Thermopylae (Thermopyly). Právě zde se odehrála známá bitva u Thermopyl, kde se proti sobě postavilo 300 Sparťanů vedených Leonidasem proti obrovské přesile Peršanů. V dojezdové vzdálenosti se pak nachází třeba známé Delfy či kláštery Meteora. Sem budete moci vyrazit na výlet. Všem pak doporučujeme vyjet či vystoupat do okolních kopců odkud se vám naskytne dechberoucí výhled jak na Kamenou Vourlu, tak na Euboiský záliv a ostrov Euboia. 
Velkou výhodou této lokality jsou také příznivé ceny, které se značně liší třeba od řeckých ostrovů. Pokud svou dovolenou netrávíte pouze na pláži, můžete využít místní půjčovnu lodiček nebo se vydat na turistiku do místních hor. 
Kamena Vourla je synonymem pro pohodovou dovolenou u moře, ale také pro aktivní dovolenou. Na většinu výše uvedených míst se můžete vydat v rámci fakultativních výletů.

Přihlaste se k odběru novinek
Tento web používá soubory cookies, které nám pomáhají k fungování stránek, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam.