Informace k letní sezóně 2020


Vážení zákazníci,

Rádi bychom vám potvrdili, že s letošní sezónou počítáme a to od 20 7. 2020 v Řecku a od 25.8. v Bulharsku. V destinacích je již vše připravené na váš příjezd. Naší aktuální nabídku najdete zde.

ŘeckoBulharsko

Nadále sledujeme vývoj a nařízení v ČR, ale také v našich destinacích a rádi bychom vás ubezpečili, že budeme vždy respektovat všechna nařízení všech potřebných úřadů. V kontaktu jsme také s našimi smluvními dopravci a správci ubytování ohledně případných opatření na cestě vzhledem ke COVID-19.

Aktuální informace pro Řecko

Od 20.7. pravidelně vítáme ve Vrasně a Stavrosu naše klienty. V našich letoviscích běží sezóna v plném proudu, Řekové nabízí všechny služby, tak jak jste zvyklí. Letos nedorazili lidé z jiných národů, kteří jsou zvyklí každoročně do Vrasny a Stavrosu jezdit ve velkém množství, takže letoviska jsou prázdná a ještě více klidná, než tomu bývá normálně a naši klienti si to maximálně užívají.
Aktuální hygienická opatření v Řeckou jsou: dodržování vzájemného odstupu 1,5 - 2 m, pravidelná hygiena rukou a setrvat doma při sebemenším příznaku onemocnění. Rouška je povinná pro veřejnost ve všech uzavřených prostorách jako dopravní prostředky, obchody, provozovny veřejných i soukromých služeb, muzea, kulturní a církevní zařízení, zdravotnická a sociální zařízení atd. s výjimkou veřejného stravování. Při cestě lodí je rouška povinná i na palubě. Výjimky platí pouze pro děti do 3 let a osoby s lékařsky potvrzenými dýchacími problémy. Platí důrazné doporučení roušky na všech otevřených prostranstvích, kde se shromažďuje velký počet osob a nelze dodržet bezpečnostní fyzické odstupy.
Formulář PLF: Od 1. 7. je povinná registrace prostřednictvím on-line formuláře PLF (Passanger Locator Form), na základě kterého obdržíte QR kód pro vstup do země. Bližší informace i s pomocným návodem vám pošleme s pokyny k zájezdu cca 10 dní před vaším odletem/odjezdem.
Informace k testu na Covid-19: S platností od 14. 7. jsou povinni všichni cestující, přijíždějící do Řecka pozemní cestou, předložit lékařské potvrzení negativní diagnózy v anglickém jazyce, vystavené na základě dokladu o negativním molekulárním PCR testu na Covid-19, který byl proveden v průběhu posledních 72 hodin před příletem/příjezdem do Řecka v akreditované laboratoři. Na děti narozené po 1. 1. 2011 včetně se povinnost předložit negativní PCR test nevztahuje. Test doporučujeme mít i v případě, pokud plánujete cestovat do Řecka z letiště mimo ČR. Ačkoli opatření vydané řeckými orgány situaci odletu z letiště mimo území ČR výslovně neupravuje, může vám být bez testu odepřen vstup na palubu letadla. Výše uvedená opatření jsou zdrojem Ministerstva zahraničních věcí, týkají se českých občanů a jejich nejaktuálnější verzi najdete na stránkách velvyslanectví ČR v Athénách.

Aktuální informace pro Bulharsko

Na plážích je třeba dodržovat 1,5 m rozestupy. Obecně platí v Bulharsku tato hygienická opatření: vzájemný odstup 1,5-2 m, pravidelná hygiena rukou, povinné použití roušky ve všech uzavřených veřejných prostorách (s výjimkou stravovacích zařízení, náleven). Pro vstup do země je třeba vyplnit jednoduchý formulář, který vám zašleme společně s pokyny k zájezdu cca týden před vaším odletem/odjezdem. Nejaktuálnější informace ke vstupu do Bulharska najdete na stránkách velvyslanectví ČR v Sofii.

Často se nás ptáte, jak je to s cestovním pojištěním v případě COVID-19. Rádi bychom vám potvrdili, že cestovní pojištění, které nabízíme k naším zájezdům, pokrývá také tyto léčebné výlohy.

Aktuální otevírací dobu našich poboček v Praze i Ostravě najdete v záložce kontakty. Na telefonu a e-mailu jsme vám k dispozici celý týden, a to od pondělí do pátku, mezi 10:00-12:30 a 13:30-16:00.

Těšíme se na shledání v našich destinacích.
Tým Experitour

Poslední aktualizace 17. 8. 2020