Advent v Muzeu betlémů - Třebechovice pod Orebem

od 590 Kč
Doprava Autobus
Strava Bez stravování

Filtr

Základní informace
Vydejte se s námi užít tu pravou vánoční náladu a kam jinam, než do Muzea betlémů. V Třebechovicích pod Orebem na vás čeká hned několik výstav betlémů na jednom místě. První z nich je věnovaná samotnému Třebechovickému betlému, jeho vzniku a historii. Tento více než stoletý vyřezávaný mechanický betlém s rozměry 6,9 x 1,9 x 2,2 metry byl v roce 1999 jako jediný betlém v ČR vyhlášen za národní kulturní památku. V letech 2015-2016 byl restaurovaný, skládá se z více než 2000 vyřezávaných dílů a je plně funkční. I sami návštěvníci mají možnost rozpohybovat některé z jeho částí. Další výstava je věnovaná, jak jinak, betlémům. Budete mít možnost prohlédnout si betlémy vyrobené z papíru, dřeva či keramiky. Poslední výstava bude zasvěcená době adventu, těšit se tak můžete na betlémy spojené s vánoční tématikou a výzdobou.

Z Třebechovic se přesuneme do metropole východních Čech, do Hradce Králové. Konkrétně do jeho historického centra, kde vás čeká komentovaná prohlídka s místním průvodcem, završená návštěvou dominanty Velkého náměstí – Bílé věže. Její stavba byla zahájena v roce 1574 a své jméno získala díky barvě hořického pískovce, ze kterého je postavena. Od roku 1581 zde vyzvání zvon Augistín, který je druhým největším zvonem v ČR, hned po Zikmundovi v katedrále sv. Víta na pražském hradě. Z její výšky 72 metrů se vám naskytne nádherný výhled nejenom na město samotné, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. V jejich útrobách pak budete mít možnost vidět např. skleněný model věže v měřítku 1:20, měřící 3,6 metru a vážící téměř jednu tunu. Zhotoven byl skláři z Nového Boru.
V době adventu nebude chybět ani vánoční výzdoba a adventní program na interaktivních dotykových panelech. Pro zájemce je možné také zajistit komentovanou prohlídku kostela sv. Mikuláše. Tento vzácný roubený kostel byl postaven v roce 1605 na východním Slovensku. Do Hradce Králové se přestěhoval až v roce 1935. Na jeho malovaných trámech najdeme biblické scény, např. poslední večeři Páně. Na některých z nich jsou také vidět nápisy psané cyrilicí ze 16. století.

Ti, kteří dávají přednost raději vlastnímu programu, mohou volný čas věnovat návštěvě vánočních trhů a nasát tak tu správnou vánoční atmosféru.

Doprava
Doprava je zajišťována klimatizovaným autobusem s TV, WC

Nástupní místa
Praha, Hlavní vlakové nádraží 8:00 hod. – úroveň magistrály (Wilsonova ulice), směr Holešovice (venku před Fantovou kavárnou).
Pardubice 9:30 hod.– zastávka trolejbusu Semtín (silnice 36 ze směru od Lázní Bohdaneč).
Hradec Králové 9:50 hod. odjezd z autobusového nádraží.

Důležitá upozornění
Čas odjezdu z Prahy, je závazný, je nutné se dostavit nejpozději 15 minut před plánovaným odjezdem. Další časy jsou orientační, vždy záleží na hustotě dopravy. Ze zkušeností však víme, že s těmito časy lze přibližně počítat.

Fakultativní vstupy:
Muzeum betlémů (jednotný vstup na všechny výstavy)
- Dospělí: 100 Kč
- Senioři nad 65 let a studenti: 60 Kč
- Senior se Senior pasem 55+: 60 Kč
- Děti do 4 let, ZTP a ZTP/P: zdarma

Hradec Králové
Komentovaná procházka + vstup na Bílou věž:
- 190 Kč / os. (bez rozdílu věku)
Komentovaná prohlídka kostela sv. Mikuláše:
- Dospělí: 80 Kč
- Děti 6-15 let: 50 Kč
- ZTP / ZTP/P (objekt není bezbariérový): 70 Kč
- Doprovod ZTP/P: 1 Kč
- Studenti 16-26 let (nutný ISIC, EYCA nebo IYTC): 70 Kč
- Senioři od 65 let: 70 Kč
- Držitelé Senior pasů: 60 Kč

Cena zahrnuje
- dopravu klimatizovaným autobusem s TV, WC
- služby našeho průvodce po celou dobu výletu
- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje
- fakultativní vstupy a cestovní pojištění

Informace o programu
8:00 hod. - odjezd z Prahy
9:25 hod. - nástup Pardubice
9:45 hod. - nástup Hradec Králové

10:15 hod. - příjezd Třebechovice pod Orebem,
celkem 3 výstavy:
- stálá expozice - Příběh Třebechovického betlému
- Kouzelný svět betlémů (papírové, keramické, dřevěné)
- Vánoce, Vánoce přicházejí (vánoční výzdoba a další betlémy)

12:15 hod. - odjezd z Třebechovic
12:45 hod. - příjezd do HK
- komentovaná procházka historickým centrem, zakončená výstupem na Bílou věž s průvodcem (cca 1,5 hodiny)
- možné doplnit o komentovanou prohlídku kostela sv. Mikuláše
- volný program - adventní trhy

16:45 hod. - odjezd z HK

18:30 hod. - příjezd do Prahy


Změna programu vyhrazena. Časy se mohou měnit dle aktuální dopravní situace apod.

Popis destinace
V rámci České republiky jsme si pro vás na léto 2020 připravili několik zážitkových výletů jak po Čechách, tak na Moravu. Na vybraná místa se s námi můžete svézt i s koly a pak mít vlastní program.Jestli máte rádi jídlo, doporučujeme vám výlet k Jiskrovým do Jižních Čech nebo za fantastickou řeckou kuchyní do Ostravy. Výlet do Ostravy bude jak jednodenní, tak i s přespáním s následným výjezdem do malebných Beskyd. Pokud se chcete zrelaxovat, pojeďte s námi od vyhlášených Termálů Losiny, nebo jen tak si užít koktejly na malebné pláži na Lipně.V čase adventu se s námi můžete podívat do Babiččina údolí, kde je právě v tomto období připraven pestrý programÚvodní fotka destinace Česká republika byla použita ve spolupráci s CzechTourism.

Mapa

Podobné produkty


Předcházející snímek
Následující snímek