Filtr

O hotelu
Novinka v naší nabídce v centrální části letoviska Svatý Konstantin a Helena. Tento butikový hotel splní očekávání i náročnější klientely. Se svými 30 pokoji se řadí k menším hotelům a nabízí tak vhodné prostředí pro vaší klidnou dovolenou. Zvolit si můžete způsob dopravy, stejně jako typ stravování.

Poloha a popis
Hotel se nachází přibližně 600 m od písečné pláže v centrální části letoviska. Klidná lokalita a pohodové prostředí je vhodné především pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou plnou odpočinku a koupání v moři nebo příjemném hotelovém bazénu. V okolí hotelu se nachází několik obchodů i restaurací. Lobby bar a restaurace se zahrádkou zpříjemní pobyt těm, kdo budou využívat polopenzi.

Pokoje
Veškeré pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou s WC, TV a lednicí s minibarem. Samozřejmostí je i v ceně zahrnutá klimatizace. Odpočívat můžete na terasách či balkonech s posezením, pohodlí pobytu zvyšuje i výtah obsluhující všechna patra hotelu. Hotel má v nabídce také studia a apartmány s vlastní privátní vířivkou (cena na vyžádání).

Služby hotelu
V ceně ubytování mohou hosté využívat hotelový bazén včetně lehátek a slunečníků. Příjemné atmosféře přispívá rozdělení bazénu na dvě části (pro dospělé a pro děti). V hotelu se nachází směnárna, k úschově vašich cenností pak slouží hotelový trezor. Jistě využijete i možnost připojit se k Wi-Fi v celém hotelu, včetně pokojů. Za příplatek můžete využít
také hotelovou saunu a jacuzzi.

Stravování
Restaurace se zahrádkou bude příjemným místem, kde začnete svůj den snídaní. Snídaně se podává formou švédských stolů od 8.00 do 10.00 hod., večeře se pak servírují od 18.00 do 20.00 hod.

Důležitá upozornění
Kategorie dítě: do věku 6,99 let

Cena zahrnuje
- ubytování ve 4* hotelu na 8 dní/7 nocí,
- snídaně, polopenze
- doprava dle vybraného typu zájezdu – autobusová nebo letecká (vč. tax a poplatků, transfer letiště - hotel - letiště)
- služby českého delegáta
- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje
- cestovní pojištění (možno sjednat v CK),
- pobytovou taxu 1.5 euro/os./den — hradí se na místě.

Letecká doprava
Na letiště ve Varně, vzdálené přibližně 15 kilometrů od Svatého Konstantina a Heleny, létáme charterovými lety z Prahy, Ostravy a Brna.
Praha: QS1186 PRG 05:05 - VAR 08:10 / QS1187 VAR 08:55 - PRG 10:05
Brno: QS1486 BRQ 06:00 - VAR 09:05 / QS1487 VAR 09:55 - BRQ 11:00
Ostrava: QS1386 OSR 12:15 - VAR 15:00 / QS1387 VAR 15:50 - OSR 16:45

Autobusová doprava
Autobusovou dopravu zajišťujeme moderními pohodlnými autobusy. Ty jsou klimatizované, vybavené toaletou i TV. Během cesty si můžete zakoupit i chlazené nápoje včetně piva. O příjemnou a bezproblémovou cestu se starají zkušení řidiči. Trasa cesty vede z Česka přes Slovensko, Maďarsko a Rumunsko až do našeho cíle, Bulharska.

Nástupní místa
Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí, Brno, Břeclav, Bratislava

Vlastní doprava
Pokud zatoužíte vydat se na cestu zcela po vlastní ose, nemusíte se vázat našimi termíny. Napište nám vaši představu a kolegové vám rádi připraví nabídku šitou na míru vašim konkrétním potřebám.

Popis destinace
Z 378 kilometrů dlouhého bulharského pobřeží lemovaného nádhernými písečnými plážemi, pro vás vybíráme vedle Zlatých Písků nově letovisko Svatý Konstantin a Helena. I zde se můžete těšit na příjemné hotely jak s ALL INCLUSIVE, tak se snídaní, na služby našich českých delegátů a hlavně na všeobecnou bulharskou letní pohodu.
Letovisko Svatý Konstantin a Helena je především klidným místem s rovinatým terénem a písečnými plážemi. Než jednu dlouhou písečnou pláž (jako je třeba na Zlatých Pískách) ze najdete několik spíše menších členitých pláží. Pozvolný vstup do moře oceňují rodiny s dětmi. Letovisko se nachází přibližně 10 kilometrů severně od Varny, třetího největšího města Bulharska. Svůj název nese podle blízkého kláštera ze 16. století, který můžete navštívit. Nejstarší přímořské letovisko bylo vybudováno v překrásném přírodním parku s listnatými stromy. Městečko Svatý Konstantin a Helena je také oblíbené lázeňské městečko s termálními prameny a nabízí potřebnou infrastrukturu pro cestovní ruch (pošta, lékárna, zdravotní středisko, policejní stanice). Diskotéky, bary, a noční kluby byste zde ale hledali marně. Toto místo tedy doporučujeme především rodinám s dětmi a také všem, kdo hledají klid pro svůj letní odpočinek.
V naší nové nabídce najdete hotely v centrální části letoviska, hotely Gloria a Kristel. Hotel Gloria nabízí stravování formou ALL INCLUSIVE. Tento typ stravování (včetně neomezené konzumace nealkoholických i alkoholických nápojů) si zamilovala naprostá většina našich klientů. Naproti tomu hotel Kristel butikového stylu splní očekávání
náročnější klientely a v rámci jeho ubytování vám nabízíme pobyty se snídaní nebo polopenzí. Volba je jen na vás a my vám s ní rádi pomůžeme.
Doprava
Doprava luxusním autobusem
Dopravu zajišťujeme moderními pohodlnými autobusy. Ty jsou klimatizované, vybavené toaletou i TV. Během cesty si můžete zakoupit i chlazené nápoje včetně piva. O příjemnou a bezproblémovou cestu se starají zkušení řidiči. 
Trasa cesty vede z Česka přes Slovensko, Maďarsko a Rumunsko až do našeho cíle, Bulharska.
Letecká doprava
Na letiště ve Varně, vzdálené přibližně 15 kilometrů od Svatého Konstantina a Heleny, létáme charterovými lety společnosti Smartwings z Prahy, Ostravy a Brna.
Vlastní doprava
Pokud zatoužíte vydat se na cestu zcela po vlastní ose, nemusíte se vázat našimi termíny. Napište nám vaši představu a kolegové vám rádi připraví nabídku šitou na míru vašim konkrétním potřebám.

Fakultativní výlety
Nejjednodušší cesta k objevování krás a zajímavostí bulharského pobřeží vede přes nabídku našich fakultativních výletů. Ty si snadno objednáte přímo v místě pobytu a provázet vás po nich bude zkušený český průvodce.

Za zmínku i vidění rozhodně stojí starobylé městečko Nesebar, které je součástí světového dědictví UNESCO a zcela právem se pyšní přezdívkou „perla Černého Moře“.
Mezi nezapomenutelné poznávací výlety patří i ten na Mys Kaliakra, úchvatný a místy až 70 metrů vysoký útes, ke kterému se váže poutavá historie.
Pro rodiny s dětmi je výbornou volbou návštěva delfinária ve Varně. Děti si užijí show s delfíny a rodiče se můžou těšit na následnou prohlídku historického centra města.
Milovníci vodních radovánek ocení plavbu lodí podél pobřeží s jedinečnou možností koupání i rybaření. Kromě případného úlovku na vás na palubě čeká občerstvení včetně alkoholických i nealkoholických nápojů a výborného oběda.Mapa

Fakultativní výlety
Ideálním způsobem, jak strávit dovolenou, je vyvážená kombinace odpočinku na pláži s poznáváním nových míst, památek i kulturních zvyklostí. Vyberte si z nabídky našich fakultativních výletů a objevte s námi krásy historických bulharských měst, fantastické přírodní úkazy nebo si dopřejte zasloužený klid na palubě lodi. Odměnou vám budou nezapomenutelné zážitky i bližší vhled do bohaté bulharské historie.
Nessebar
Jedno z nejstarších měst v Evropě, jehož bohatá historie sahá až do 5. st. př. n. l., je pevně spjato s jeho zakladateli, Řeky. Zcela právem si drží status turisty nejvyhledávanějšího místa v Bulharsku. Starobylé město Nesebar se nachází v sousedství největšího bulharského letoviska – Slunečního pobřeží. Je rozděleno na Nové a Staré město – to je vystavěno na poloostrově, který je s pevninskou částí města propojen úzkou šíjí. Během prohlídky s průvodcem prozkoumáte zákoutí tohoto historického skvostu, které je poseto rozličnými kostely, starobylými dřevěnými domy a dalšími ukázkami byzantské architektury tolik příznačné právě pro Balkán. I díky nim je Nesebar od roku 1983 součástí světového dědictví UNESCO. V rámci individuálního volna si můžete projít malebné uličky plné obchodů s místními výrobky, posedět u kávy v jedné z mnoha kaváren a dosyta si užít kouzelnou atmosféru tohoto města.

Delfinárum a Varna
Delfinárium ve Varně je jedním z hlavních cílů rodin s dětmi. Nejen ty si užijí tamní delfíní show, kterou tito inteligentní savci společně s jejich opatrovateli pilují už od roku 1984. V tomto roce zahájilo delfinárium svou činnost s historicky prvním, z Kuby přivezeným delfínem. V současné době se delfinárium pyšní šesti delfíny, z nichž tři byli odchováni přímo ve Varně. Jejich dovednosti si můžete užít během 40 minut dlouhého představení. Zvířata předvádí prvky akrobacie, balancování, zpívání, tance a hry s publikem. Komentováno je ve čtyřech jazycích, a to bulharsky, anglicky, německy a rusky.
Po návštěvě delfinária následuje 5 až 10 minut dlouhý přesun autobusem do centra Varny. Vznik třetího největšího bulharského města se datuje až k roku 570 př. n. l. a láká na nespočet historických památek, starověkou zástavbu a všudypřítomné romantické uličky. Jeho hlavní dominantou je katedrála Nanebevzetí Matky Boží, která byla vystavěna po vzoru petrohradské katedrály v roce 1602. Během individuálního volna si užijete hlavní pěší zónu, která je poseta nejen místními obchody a restauračními podniky, ale i vzrostlými stromy, které zajišťují příjemný stín.

Mys Kaliakra
Návštěva mysu Kaliakra je působivou záležitostí, na kterou budete dlouho vzpomínat. Jedná se o monumentální do červena zbarvený útes, který se vypíná až 70 metrů nad mořskou hladinu. Pocit, že jste se ocitli na vyprahlé mexické prérii pozbývající vláhy, vás opustí v okamžiku, kdy se před vámi objeví mohutná vstupní brána do středověké pevnosti. S tou je spjato několik fascinujících legend a zajímavých příběhů, o které se s vámi podělí váš průvodce. Nedobytnost pevnosti využívali i milétští Řekové a vojevůdci Alexandra Makedonského. Chráněné území je hnízdištěm stěhovavých ptáků. Při troše štěstí můžete z dechberoucí vyhlídky zahlédnout i volně žijící delfíny. Za návštěvu určitě stojí i ve skále situovaná restaurace, která nabízí kromě pochoutek místní kuchyně i terasu s nádherným pohledem na celou zátoku. Mys Kaliakra je naší srdcovou záležitostí a jedním z nejromantičtějších míst černomořského pobřeží.

Výlet lodí s obědem a možností rybaření i koupání
Jasnou volbou pro milovníky vodních radovánek je výlet lodí. Na volné moře vyrazíme z malého přístavu v letovisku Svatý Konstantin a Helena. Během příjemné plavby se osvěžíte nealkoholickými i alkoholickými nápoji, užijete si absolutní klid a omamný mořský vzduch. V místě kotviště, u Zlatých písků, vám nabízíme možnost rybaření. Palubní posádka vám připraví pruty i s návnadou, zbytek je už na vás. Budete-li mít štěstí, můžete si nechat úlovek rovnou ogrilovat. Pokud ne, o hladu rozhodně nebudete – čeká na vás přímo na palubě připravovaný oběd (těšit se můžete na grilovanou rybu, mleté maso, pečivo a zeleninový salát). Celá plavba je zajišťována místní rodinnou firmou, která se postará i o váš transfer ze Zlatých Písků a zpět (ten je zahrnut v ceně výletu).

Fakultativní výlety jsou provázeny česky hovořícím průvodcem. Můžete je zakoupit přímo v místě Vašeho pobytu u delegáta.