Filtr

O hotelu
Jak daleko to budete mít z hotelu na pláž? Jeden krok. Hotel Azalia**** se nachází přímo na písečné pláži s pozvolným vstupem do moře. U hotelu, tedy na pláži najdete také bazén, tobogán, bar s ULTRA ALL INCLUSIVE programem. Velkou výhodou hotelu je také to, že ze všech pokojů budete mít výhled, nebo částečný výhled na moře.

Poloha a popis
Přímo na pláži a všude blízko. Tak bychom mohli stručně charakterizovat polohu hotelu Azalia****. Samotné letovisko Svatý Konstantin a Helena patří k těm klidným a i tak by měla vypadat vaše dovolená. Bary a diskotéky byste zde hledali marně.

Pokoje
Všechny pokoje mají výhled (nebo částačný výhled) na moře a jsou vybaveny vlastní koupelnou s WC a fénem, TV, lednicí, telefonem. Samozřejmostí je i v ceně zahrnutá klimatizace. Ke standardu většiny pokojů patří balkon nebo terasa, které jsou připraveny k vašemu odpočinku. Do všech pokojů je možnost objednat přistýlku, výbornou variantou pro rodiny s dětmi nebo větší skupiny jsou pak apartmány.

Služby hotelu
Tři bary, venkovní bazén s částí plaveckou, zábavní, s částí pro děti i s tobogánem, vnitřní bazén s vyhřívanou minerální vodou a jacuzzi, SPA centrum, dvě sauny, pára, fitness, dětský klub, animační programy vč. bazénových her pro děti, dětský klub. To a mnohem více nabízí hotel Azalia v rámci svého ALL INCLUSIVE ULTRA programu. K dispozici jsou dále lehátka u bazénu i na pláži (v ceně).

Stravování
V rámci ULTRA ALL INCLUSIVE programu je kromě uvedených služeb (odstavec služby hotelu) zahrnuto také stravování (vždy formou bufetu) a nápoje:

Snídaně 7:30 - 10:30
Oběd 12:30 - 14:30
Večeře 18:00 - 21:30

Pětkrát týdně se můžete těšit na tématickou kuchyni jako asijská, bulharská, mořská, orientální a mexická.

Lobby bar 00:00 - 24:00 (all inclusive 10:30 - 23:00)
Plážový bar 8:00 - 20:00 (all inclusive 10:30 - 20:00)
Bazénový bar 8:00 - 20:00 (all inclusive 10:30 - 20:00)

Malé občerstvení (snacky):

Plážový bar 10:30 - 18:00
Bazénový bar 10:30 - 18:00

Cena zahrnuje
- ubytování ve 4* hotelu na 8 dní/7 nocí
- stravování ULTRA ALL INCLUSIVE
- doprava dle vybraného typu zájezdu – autobusová nebo letecká (vč. tax a poplatků, transfer letiště - hotel - letiště)
- služby českého delegáta
- pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje
- cestovní pojištění - možno sjednat v CK
- pobytovou taxu 1,5 euro/os./noc - hradí se na místě
- u letů s Wizz Air zavazadlo k odbavení

Letecká doprava
Na letiště ve Varně, létáme z Prahy se společnosti Smartwings (ceny vč. zavazadla k odbavení) a se společností Wizz Air (ceny bez zavazadla k odbavení - možné přikoupit).


Nedělní lety: QS1186 Praha 05:05 - Varna 08:10 / QS1187 Varna 08:55 - Praha 10:05 - let. spol. SmartWings (cena vč. zavazadla k odbavení).
Páteční lety: W64526 Praha 8:10 - Varna 11:25 / W64525 Varna 06:20 - Praha 07:40 - let. spol. WizzAir (cena bez zavazadla k odbavení).
Pondělní lety: W64526 Praha 8:10 - Varna 11:25 / W64525 Varna 06:20 - Praha 07:40 - let. spol. WizzAir (cena bez zavazadla k odbavení).

Důelžité upozornění pro lety s leteckou společností Wizz Air - jedná se o nízkonákladovou společnost. V ceně zájezdu není zavazadlo k odbavení. Zavazadlo k odbavení o hmotnosti do 20 kg lze dokoupit za cenu 2490 Kč, zavazadlo k odbavení o hmotnosti do 10 kg lze dokoupit za cenu 1690 Kč, kabinové zavazadlo do 10 kg a maximálních rozměrech 55 x 40 x 23 cm lze dokoupit za cenu 890 Kč. TIP CK – cestujete ve dvou? Zvažte, zda-li pro 2 osoby nevystačí jedno zavazadlo k odbavení. Můžete tak ušetřit. V základní ceně je zahrnuto malé příruční zavazadlo o rozměru 40 x 30 x 20 a maximální hmotnosti 10 kg. Zákazník si musí před odletem udělat online odbavení. Odbavení na letišti je zpoplatněno. Při překročení váhy či rozměrů zavazadel jsou účtovány poplatky, které se hradí přímo letecké společnosti na letišti.

Autobusová doprava
Dopravu zajišťujeme moderními pohodlnými autobusy. Ty jsou klimatizované, vybavené toaletou i TV. Během cesty si můžete zakoupit i chlazené nápoje včetně piva. O příjemnou a bezproblémovou cestu se starají zkušení řidiči. Trasa cesty vede z Česka přes Slovensko, Maďarsko a Rumunsko až do našeho cíle, Bulharska.

Popis destinace
Z 378 kilometrů dlouhého bulharského pobřeží lemovaného nádhernými písečnými plážemi, pro vás vybíráme vedle Zlatých Písků nově letovisko Svatý Konstantin a Helena. I zde se můžete těšit na příjemné hotely jak s ALL INCLUSIVE, tak se snídaní, na služby našich českých delegátů a hlavně na všeobecnou bulharskou letní pohodu.
Letovisko Svatý Konstantin a Helena je především klidným místem s rovinatým terénem a písečnými plážemi. Než jednu dlouhou písečnou pláž (jako je třeba na Zlatých Pískách) ze najdete několik spíše menších členitých pláží. Pozvolný vstup do moře oceňují rodiny s dětmi. Letovisko se nachází přibližně 10 kilometrů severně od Varny, třetího největšího města Bulharska. Svůj název nese podle blízkého kláštera ze 16. století, který můžete navštívit. Nejstarší přímořské letovisko bylo vybudováno v překrásném přírodním parku s listnatými stromy. Městečko Svatý Konstantin a Helena je také oblíbené lázeňské městečko s termálními prameny a nabízí potřebnou infrastrukturu pro cestovní ruch (pošta, lékárna, zdravotní středisko, policejní stanice). Diskotéky, bary, a noční kluby byste zde ale hledali marně. Toto místo tedy doporučujeme především rodinám s dětmi a také všem, kdo hledají klid pro svůj letní odpočinek.
V naší nové nabídce najdete hotely v centrální části letoviska, hotely Gloria a Kristel. Hotel Gloria nabízí stravování formou ALL INCLUSIVE. Tento typ stravování (včetně neomezené konzumace nealkoholických i alkoholických nápojů) si zamilovala naprostá většina našich klientů. Naproti tomu hotel Kristel butikového stylu splní očekávání
náročnější klientely a v rámci jeho ubytování vám nabízíme pobyty se snídaní nebo polopenzí. Volba je jen na vás a my vám s ní rádi pomůžeme.
Doprava
Doprava luxusním autobusem
Dopravu zajišťujeme moderními pohodlnými autobusy. Ty jsou klimatizované, vybavené toaletou i TV. Během cesty si můžete zakoupit i chlazené nápoje včetně piva. O příjemnou a bezproblémovou cestu se starají zkušení řidiči. 
Trasa cesty vede z Česka přes Slovensko, Maďarsko a Rumunsko až do našeho cíle, Bulharska.
Letecká doprava
Na letiště ve Varně, vzdálené přibližně 15 kilometrů od Svatého Konstantina a Heleny, létáme charterovými lety společnosti Smartwings z Prahy, Ostravy a Brna.
Vlastní doprava
Pokud zatoužíte vydat se na cestu zcela po vlastní ose, nemusíte se vázat našimi termíny. Napište nám vaši představu a kolegové vám rádi připraví nabídku šitou na míru vašim konkrétním potřebám.

Fakultativní výlety
Nejjednodušší cesta k objevování krás a zajímavostí bulharského pobřeží vede přes nabídku našich fakultativních výletů. Ty si snadno objednáte přímo v místě pobytu a provázet vás po nich bude zkušený český průvodce.

Za zmínku i vidění rozhodně stojí starobylé městečko Nesebar, které je součástí světového dědictví UNESCO a zcela právem se pyšní přezdívkou „perla Černého Moře“.
Mezi nezapomenutelné poznávací výlety patří i ten na Mys Kaliakra, úchvatný a místy až 70 metrů vysoký útes, ke kterému se váže poutavá historie.
Pro rodiny s dětmi je výbornou volbou návštěva delfinária ve Varně. Děti si užijí show s delfíny a rodiče se můžou těšit na následnou prohlídku historického centra města.
Milovníci vodních radovánek ocení plavbu lodí podél pobřeží s jedinečnou možností koupání i rybaření. Kromě případného úlovku na vás na palubě čeká občerstvení včetně alkoholických i nealkoholických nápojů a výborného oběda.Mapa

Fakultativní výlety
Ideálním způsobem, jak strávit dovolenou, je vyvážená kombinace odpočinku na pláži s poznáváním nových míst, památek i kulturních zvyklostí. Vyberte si z nabídky našich fakultativních výletů a objevte s námi krásy historických bulharských měst, fantastické přírodní úkazy nebo si dopřejte zasloužený klid na palubě lodi. Odměnou vám budou nezapomenutelné zážitky i bližší vhled do bohaté bulharské historie.


Nessebar
Jedno z nejstarších měst v Evropě, jehož bohatá historie sahá až do 5. st. př. n. l., je pevně spjato s jeho zakladateli, Řeky. Zcela právem si drží status turisty nejvyhledávanějšího místa v Bulharsku. Starobylé město Nesebar se nachází v sousedství největšího bulharského letoviska – Slunečního pobřeží. Je rozděleno na Nové a Staré město – to je vystavěno na poloostrově, který je s pevninskou částí města propojen úzkou šíjí. Během prohlídky s průvodcem prozkoumáte zákoutí tohoto historického skvostu, které je poseto rozličnými kostely, starobylými dřevěnými domy a dalšími ukázkami byzantské architektury tolik příznačné právě pro Balkán. I díky nim je Nesebar od roku 1983 součástí světového dědictví UNESCO. V rámci individuálního volna si můžete projít malebné uličky plné obchodů s místními výrobky, posedět u kávy v jedné z mnoha kaváren a dosyta si užít kouzelnou atmosféru tohoto města.

Delfinárum a Varna
Delfinárium ve Varně je jedním z hlavních cílů rodin s dětmi. Nejen ty si užijí tamní delfíní show, kterou tito inteligentní savci společně s jejich opatrovateli pilují už od roku 1984. V tomto roce zahájilo delfinárium svou činnost s historicky prvním, z Kuby přivezeným delfínem. V současné době se delfinárium pyšní šesti delfíny, z nichž tři byli odchováni přímo ve Varně. Jejich dovednosti si můžete užít během 40 minut dlouhého představení. Zvířata předvádí prvky akrobacie, balancování, zpívání, tance a hry s publikem. Komentováno je ve čtyřech jazycích, a to bulharsky, anglicky, německy a rusky.
Po návštěvě delfinária následuje 5 až 10 minut dlouhý přesun autobusem do centra Varny. Vznik třetího největšího bulharského města se datuje až k roku 570 př. n. l. a láká na nespočet historických památek, starověkou zástavbu a všudypřítomné romantické uličky. Jeho hlavní dominantou je katedrála Nanebevzetí Matky Boží, která byla vystavěna po vzoru petrohradské katedrály v roce 1602. Během individuálního volna si užijete hlavní pěší zónu, která je poseta nejen místními obchody a restauračními podniky, ale i vzrostlými stromy, které zajišťují příjemný stín.

Mys Kaliakra
Návštěva mysu Kaliakra je působivou záležitostí, na kterou budete dlouho vzpomínat. Jedná se o monumentální do červena zbarvený útes, který se vypíná až 70 metrů nad mořskou hladinu. Pocit, že jste se ocitli na vyprahlé mexické prérii pozbývající vláhy, vás opustí v okamžiku, kdy se před vámi objeví mohutná vstupní brána do středověké pevnosti. S tou je spjato několik fascinujících legend a zajímavých příběhů, o které se s vámi podělí váš průvodce. Nedobytnost pevnosti využívali i milétští Řekové a vojevůdci Alexandra Makedonského. Chráněné území je hnízdištěm stěhovavých ptáků. Při troše štěstí můžete z dechberoucí vyhlídky zahlédnout i volně žijící delfíny. Za návštěvu určitě stojí i ve skále situovaná restaurace, která nabízí kromě pochoutek místní kuchyně i terasu s nádherným pohledem na celou zátoku. Mys Kaliakra je naší srdcovou záležitostí a jedním z nejromantičtějších míst černomořského pobřeží.