Nic nenalezeno
Experitour-Aurba-Fotka od naturfreund_pics z Pixabay

Bezpečí, zázemí evropské země, vyspělé zdravotnictví – vedle toho palmy, pláže s bílým pískem a stabilní teploty po celý rok kolem 28 °C – to není nesplnitelný sen, ale ostrov jménem Aruba. Když k tomu přidáme skvělé spojení z Prahy s jedním přestupem v Amsterdamu, máme namíchaný báječný koktejl, který si budete moci plně vychutnat i v dnešní podivné době.

Aruba či Nizozemsko? Aruba je jednou z konstitučních monarchií a patří pod Nizozemské království. Na ostrově žije přibližně 110 tisíc osob, hlavním městem je Oranjestad, kde se také nachází mezinárodní letiště. Ostrov měří asi 30 km od severu na jich a 9 km od východu na západ. 30 kilometrů jižně od Aruby se nachází Venezuela. Časový posun oproti ČR je minus 6 hodin. Pro cestu na Arubu vám postačí platný cestovní pas. 

Mezi nejznámější a nejvyhledávanější pláže patří Palm Beach a Eagle Beach. Tyto pláže, stejně jako většina dalších se nachází na západním pobřeží ostrova. Na východní části je jen pár malých pláží a tato část ostrova není osídlena. Pokud sem však vyrazíte na výlet, naskytnou se vám krásné výhledy. V hlavním městě Oranjestad žije přibližně 30 tisíc obyvatel a jeho historie sahá do 18. století. Aruba je vstupní branou do někdejších Holandských Antil. Nedaleko se nachází další tři ostrovy ze souostroví „ABC“ – vedle Aruby také Bonaire a Curacao.

 

POČASÍ
Aruba je celoroční destinací. Průměrné denní teploty se pohybují během roku od 27 do 29 °C. Podobné průměrné stabilní teploty má také moře 26–27 °C. Aruba leží mimo pás tropických hurikánů, ale bezvětří zde nečekejte. Teplý vítr zde fouká prakticky celý rok, a proto se stal východ ostrov oblíbený u milovníků kajtingu.

 

DOPRAVA
Pohodlné letecké spojení z Prahy s jedním přestupem v Amsterdamu je velikým benefitem této destinace. Společnost KLM létá prakticky denně. A pokud by vám nevyhovoval námi vypsaný termín, řekněte nám to – připravíme pro vás přesně takový termín, který vám bude vyhovovat.

 

UBYTOVÁNÍ
Pro váš pobyt si můžete vybrat jak z nabídky luxusních resortů s programem ALL INCLUSIVE, tak příjemné ubytování střední kategorie. Nové nabídky postupně přidáváme. S výběrem hotelu i lokality vám rádi poradíme.

 

DELEGÁTSKÉ SLUŽBY
Na Arubě vám bude k dispozici anglicky hovořící delegát. Česky hovořící delegát bude rovněž k dispozici, na telefonu. Delegát vám vždy zajistí transfer z letiště do hotelu a nazpět, poskytne základní informace o destinaci a k cestování. Telefonní kontakt na delegáta budete mít k dispozici ještě před odletem.

 

FAKULTATIVNÍ VÝLETY
V tuto chvíli na Arubě nenabízíme fakultativní výlety.

 

Přihlaste se k odběru novinek
Tento web používá soubory cookies, které nám pomáhají k fungování stránek, analýze návštěvnosti a personalizaci reklam.