Bulharsko poznávací s pobytem u moře

od 11 980 Kč

Filtr

Základní informace
Když se řekne zájezd do Bulharska, většina z nás si pravděpodobně představí zlatavé písečné pláže na bulharském pobřeží. Tato země na Balkánském poloostrově však nabízí mnohem více. A protože to v CK Experitour dobře víme, rozhodli jsme se pro naše klienty připravit poznávací zájezd, který nás zavede jižně od Sofie. A pozor – pro ty z Vás, kteří budou chtít zavítat také k moři, máme připravenou variantu se 4 dny u moře.

Ukážeme Vám hlavní město Sofii, jeden z nejznámějších klášterů - Rilski Manastir, vinařské město Melnik, zamíříme na nenáročnou procházku do pohoří Pirin, kde se budeme pohybovat v nadmořských výškách přes 2000 m n. m., neunikne nám ani známé lyžařské a historické městečko Bansko a možná uvidíme i medvědy!

Doprava
Doprava je zajišťována moderními autobusy značek Mercedes, Setra či Bova vybavenými klimatizací, WC a TV. V autobuse je možné zakoupit chlazené nápoje včetně piva.

Nástupní místa
Bez příplatku: Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí, Brno, Břeclav, Bratislava.
S příplatkem: Ostrava, Olomouc, Prostějov (490 Kč).

Stravování
V části poznávací je zajištěno formou polopenze.
V části pobytové je zajištěno formou all inclusive.

Vše důležité v bodech
- V den odjezdu (pátek) odjíždíme z Prahy až podvečer – v 18:00.
- Postačí Vám pouze 3 dny dovolené!
- Všechny tři noci ubytování zůstáváme ve stejném hotelu, ze kterého uskutečníme tzv. hvězdicové výlety. Není třeba tak každý den balit, vybalovat a měnit ubytování.
- Při ubytování v hotelu je v ceně zájezdu vždy zahrnuta snídaně i večeře.
- Zájezdem vás bude provázet český průvodce se základní znalostí bulharštiny (s největší pravděpodobností Ondra - to pro ty, kteří s námi již byli na poznávacím zájezdu Rumunska), nebo bulharský průvodce se znalostí češtiny.

Důležitá upozornění
Vzhledem k závislosti na počasí, dopravě a dalších okolnostech upozorňujeme, že si vyhrazujeme právo na změnu programu. Změnou programu se rovněž rozumí, že některá výše uvedená místa nemusíme navštívit vůbec. Uděláme však maximum, aby se tak nestalo.

Cena zahrnuje
• doprava autobusem s TV, WC a klimatizací
• 3x ubytování v hotelu kategorie *** ve dvoulůžkovém pokoji
• 3x snídaně
• 3x večeře
• služby průvodce po dobu poznávací části
• 4x ubytování ve 3* hotelu (možné hotely - Detelina, Silver, Vezhen, Perunika, Tintyava - bližší info v sekci pobytové zájezdy do Bulharska).
• 4x ALL INCLUSIVE program (snídaně, obědy, večeře formou bufetu, dopolední a odpolední snack, neomezená konzumace alko a nealko nápojů v době 10:30-22:30 - může se lehce lišit dle konkrétního hotelu) .
• služby českého delegáta během pobytové části.
• transfer linkovým autobusem Sofie - Varna při přesunu z poznávací na pobytovou část.
• pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje
• vstupy do objektů, lanovky
• cestovní pojištění - lze sjednat v CK

1. den
V pátek 18. 5. 2018 v 18:00 hod. odjezd z Prahy, nástupy v dalších městech – přesná odjezdová místa a časy jsou uvedeny v sekci doprava. Noční přejezd Slovenska, Maďarska a Srbska.

2. den
V dopoledních hodinách příjezd do hlavního města Sofie. Projdeme se centrem města kolem významných budov, které si prohlédneme z venku – parlament, sídlo prezidenta, národní divadlo Ivana Vazova a mnoho dalších. Uvidíme také největší dominantu Sofie a to katedrálu Alexandra Něvského, které věnujeme více času. Pokud nám to časový harmonogram dovolí, necháme v Sofii prostor pro individuální volno.
Následně nás čeká přejezd k jedné z nejvýznačnějších památek Bulharska - klášter Rilski Manastir. Komplex, jehož historie sahá do 10. století nadchne zajištěno ve známém letovisku zimních sportů – Bansko. Ubytování, snad každého návštěvníka. Poté se přesuneme na ubytování, které bude zajištěno ve známém letovisku zimních sportů – Bansko. Ubytování, večeře.

3. den
Po snídani se vydáme dále směrem na jih, téměř až k řecké hranici. Mezi „pískovcovými pyramidami“ se nachází historické a vinařské městečko Melnik. Prohlédneme si město, navštívíme jeden z domů, kde se budeme moci projít vyhloubenými chodbami, v kterých po staletí vyrábí víno. A několik vzorků také ochutnáme. Během individuálního volna budete mít možnost si zakoupit tekuté suvenýry!
Z Melniku se vydáme na místo zvané Rupite. Zde navštívíme kostel Sveta Petka z konce 20. století, který je spjatý s Babou Vangou. Baba Vanga (1911 – 1996) byla bulharská nevidomá věštkyně, která dle některých zdrojů předpověděla rozpad Sovětského Svazu, Stalinovu smrt, nebo třeba i teroristické útoky 11. září 2001.
Hned vedle kostela se nachází termální prameny. Vyvěrající voda má teplotu kolem 75 stupňů a na rozdíl od mnoha jiných termálů nejsou tyto nikterak upraveny. Možnost vykoupání, návrat do hotelu, večeře.

4. den
Čtvrtý den věnujeme návštěvě bulharských hor, konkrétně pohoří Pirin. Nejprve vyjedeme z Banska lanovkou do výšky 1600 metrů, odkud budeme pokračovat dále k chatě Vihren (1955 m n. m.).
Hlavní skupina s průvodcem bude za příznivého počasí pokračovat k nedalekým jezerům do výšky cca 2200 – 2400 m n. m. Jedná se o nenáročnou procházku, která je určena všem, kdo rádi chodí.
Nejedná se o složitý výšlap. Ti zdatnější se budou moci individuálně a na vlastní nebezpečí vydat na vrchol Vihren (2914 m n.m.). Průvodce rád poradí cestu a nechá nahlédnout do turistických map se značením. Tento výšlap
je náročnější a doporučujeme jej pouze zdatnějším horalům s patřičným oblečením a vybavením do hor.
Zde je na místě upozornit, že tento výlet do hor se může uskutečnit pouze za příznivého počasí. V případě nepříznivého počasí budeme volit náhradní program (např. Termální lázně, návštěva historického centra Banska apod.). Podvečer návrat do hotelu, večeře.

5. den
Snídaně, opuštění pokojů, odjezd z hotelu na poslední zajímavá místa programu tohoto zájezdu. A protože mnohé CK naše zájezdy doslova „opisují“, rozhodli jsme se, že program posledního dne necháme jako překvapení. Nicméně můžeme naznačit, že možná uvidíme medvědy!
Je rovněž možné, že v případě, kdy z jakýchkoli důvodů nestihneme v předchozích dnech navštívit uvedená místa, zařadíme tato místa na program posledního dne.
V odpoledních hodinách pak příjezd do Sofie, transfer linkovým autobusem do Varny, v pozdních večerních nebo nočních hodinách příjezd do Varny, transfer do hotelu, ubytování.

6. den
Snídaně, začátek programu ALL INCLUSIVE, volný den, možnost přikoupení fakultativních výletů.

7. den
Volný den, ubytování v hotelu kategorie *** s ALL INCLUSIVE. Možnost zakoupení fakultativních výletů do Nessebaru, na Mys Kaliakra, do Varny a do Delfinária.

8. den
Volný den, ubytování v hotelu kategorie *** s ALL INCLUSIVE. Možnost zakoupení fakultativních výletů do Nessebaru, na Mys Kaliakra, do Varny a do Delfinária.

9. den
Odjezdový den - ubytování v hotelu končí obědem a opuštěním pokojů do 12:00. V tento čas končí také všechny hotelové služby (all inclusive program). V odpoledních či večerních hodinách odjezd autobusem naší CK zpět do ČR. Transfer přes Rumunsko, Maďarsko, Slovensko.

10. den
V odpoledních až večerních hodinách návrat zpět do ČR. Výstupní místa jsou stejná jako nástupní.

Bulharsko

Bulharsko si v posledních letech opět získává značnou oblibu, a to nejen mezi českými turisty. Tato země nabízí na svých 378 kilometrech pobřeží nádherné písečné pláže, historická města, přístavy i oblíbená prázdninová letoviska.


Když se řekne zájezd do Bulharska, většina z nás si pravděpodobně představí zlatavé písečné pláže na bulharském pobřeží. Tato země na Balkánském poloostrově však nabízí mnohem více. A protože to v CK Experitour dobře víme, rozhodli jsme se pro naše klienty připravit poznávací zájezdy, které nás zavedou jižně od Sofie. A pozor – pro ty z Vás, kteří budou chtít zavítat také k moři, máme připravenou variantu se 4 dny u moře.


Doprava je zajišťována klimatizovanými autobusy s TV i WC. V autobuse je možné si zakoupit chlazené nápoje včetně piva.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Podobné produkty


Bulharsko - poznávací

Bulharsko Jižně od Sofie - poznávací zájezd

18.5. - 23.5.2018

Počet nocí: 5

Autobus

Polopenze

Více informací
Předcházející snímek
Následující snímek